Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Польща: цьогорічний «місяць тверезості» присвячений стражданням дітей

Польща: цьогорічний «місяць тверезості» присвячений стражданням дітей
Єпископат Польщі закликає до рішучої боротьби з алкоголізмом та іншими недугами народу. В посланні Апостольсьтва Тверезості заохочується не бути байдужими до трагедій, які внаслідок зловживання переживають сім’ї, особливо, діти.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Пережити цей місяць в дусі вдячності Богові за соту річницю «Чуда над Віслою», тобто, перемоги польського війська над радянським, завдяки якій країна не лише зберегла незалежність, але й захистила Європу від більшовизму. Такий заклик знаходимо в Посланні Комісії Польської Єпископської Конференції в справах Апостоляту Тверезості та узалежнених людей на місяць серпень, який єпископат цієї країни особливим чином присвячує пропагуванню тверезості. В документі зазначається, що пам’ять про перемоги 1920 року не лише є патріотичним обов’язком, але й нагодою для роздумів і боротьби з народними вадами та всім тим, що послаблює країну.

Загальнонаціональне лихо

Орган єпископату, що займається пропагуванням тверезості, у своєму зверненні підкреслює, що проблеми з алкоголізмом торкаються більшості поляків, а протягом року від законно розповсюджуваного алкоголю помирає кілька тисяч людей. «З болем стверджуємо, що в громадському просторі проблемою нетверезості легковажиться. Хворими є національні та родинні звичаї, що культивують загальне вживання алкоголю як ознаку доброго та вдалого святкування. Хворим є законодавство, яке уможливлює пропагування пияцького стилю життя», – читаємо в посланні.

Тверезі родини – щасливі діти

Під час цьогорічного «місяця тверезості» польський єпископат звертає особливу увагу на становище дітей, які страждають внаслідок алкоголізму батьків. «Щасливі діти в тверезих сім’ях», – таким є гасло, обране для ініціативи. «В сім’ях від проблем, пов’язаних з алкоголем, страждають всі, і ті, хто зловживає алкоголем, і ті, які перебувають з ними в близькому контакті», – зазначають автори звернення, зауваживши, що ця проблема стала особливо гострою в обставинах карантинних заходів.

Виховання в дусі тверезості

Послання комісії Апостольства Тверезості підкреслює, що подружжя та сім’я є першим і найважливішим середовищем піклування про тверезість, і перша й найважливіша школа виховання до тверезості. Відповідну підтримку в формуванні зрілої особистості дітей повинна надавати школа. «Тому пріоритетом відповідальних вихователів і вчителів є виховання дітей і молоді, спираючись на християнські цінності», – читаємо в документі, який наголошує на важливість «конструктивного прикладу» для наслідування як «умови ефективності профілактичних програм».

Тверезість дітей і неповнолітніх повинна бути також предметом дбання державної та місцевої влади. «Закон повинен безумовно оберігати наймолодших громадян від узалежнення та деморалізації. Тому рішуче виступаємо проти згоди цих інституцій на рекламу алкоголю, що знищила не одне покоління», – пишуть автори звернення, додаючи, що «добровільна абстиненція від алкоголю, до якої дорослі вдаються протягом серпня, є промовистим свідченням дбання про тверезість», яке може допомогти багатьом людям, поглинутим пияцтвом, «повернутися на дорогу свободи. «Це також цінний приклад для дітей, який показує їм, що можна радіти життям, не вдаючись до речовин, які обманюють та поступово вбивають», – наголошує комісія Апостольства Тверезості польського єпископату.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *