Нам варта чытаць творы…

Сёння мы пагаворым…

Нам слід читати твори…

Сьогодні нашою спі…

Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

«
»

Владика Степан Сус: «Багато наших рубців минулого все ще болять, бо ми не можемо простити самим собі»

Важливо не лише просити прощення і прощати іншим, але набратися сміливості зуміти простити самими собі. Багато наших шрамів, рубців минулого все ще болять, тому що ми не набрались сміливості простити собі. Про це сказав владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.

Сьогоднішня Євангельська історія, сказав проповідник, відкриває перед нами ще одну правду і таїнство нашого з вами життя – таїнство прощення, уміння просити прощення і вміння простити самому собі.

Кожного разу, коли ми приступаємо до сповіді, акцентував владика Степан, Господь устами священника говорить нам: «Прощаю та розгрішаю тебе з усіх гріхів твоїх».

«Це дуже важливі та глибокі слова, – відзначив єпископ. – Часто проходить багато років до того моменту, коли ми чуємо ці слова у тайні примирення з Богом та ближніми. Ми схильні переживати різні життєві драми, інколи закриваємо себе у стінах свого минулого, боїмось визнати помилки, не готові сказати слово "прощаю" або "прости мені"».

Чому так стається? Мабуть тому, вважає він, що людина здатна припустити, і ми в тому числі, що напевно після цього всього Бог нас перестав любити. Деколи вважаємо, що ми вже більше не цікаві для Нього, а кожну невдачу з часом вважаємо божою карою за своє минуле.

«І навіть, якщо хтось скаже, що нема потреби просити прощення, завтра буде те саме, маємо просити, тому що вже сьогодні маємо шанс все ж таки стати іншими. У Бога цей шанс, ця можливість є завжди великим даром Його любові», – вважає владика Степан.

Але, на переконання проповідника, важливо не лише просити прощення і прощати іншим, але набрати сміливості зуміти простити самими собі. Навіть після нелегких сповідей, коли нам простив Господь, простили ближні, ми не змогли простити собі, тому що боїмось себе.

«У таїнстві Божої любові, не біймось інколи сказати на молитві самі собі "я прощаю собі", тому що Господь вже простив», – закликав владика Степан.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *