Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Польща: уроки релігії в школі та парафіяльна катехизація взаємодоповнюються

Польща: уроки релігії в школі та парафіяльна катехизація взаємодоповнюються
Комісія в справах освіти та виховання Польської Єпископської Конференції висловилася про важливість уроків релігії в школі та їхній зв’язок із парафіяльною і домашньою катехизацією.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Необхідними є як лекції релігії в школі, так і катехизація на парафії», – наголошує Комісія в справах освіти й виховання Польської Єпископської Конфренції в документі, що з’явився з нагоди наближення початку нового шкільного року. В світлі 30-річчя відновлення уроків релігії в польських школах після падіння комуністичного режиму, комісія, насамперед, склала подяку батькам за їхню підтримку та співпрацю протягом цих років, підкреслюючи, що вони були «першими й незамінними катехитами своїх дітей».

«З поверненням уроків з релігії до школи, – читаємо в документі, – батьки отримали підтримку в своїй місії перших катехитів, й так триває до сьогодні. Уроки релігії потрібні для поглиблення релігійних знань, вони допомагають формувати поведінку, натхнену Євангелієм, і деякою мірою, також приготовляють до Святих Тайн».

Взаємодоповнюваність двох дійсностей

Комісія стверджує, що рішення повернути лекції з релігії в школи, прийняте 1990 року, «не спричинене послабленням катехитичної ролі парафії», але «дало можливість ширшій аудиторії отримати доступ до навчання релігії». Підкреслюючи різницю між уроками в школі та парафіяльною катехизацією, автори послання підкреслюють їхню взаємодоповнюваність і необхідність кожної з них.

Спосіб, в який організовані уроки в школі, робить їх диверсифікованою пропозицією для всіх. Такі лекції, в дійсності, дають учням можливість ставити запитання та знаходити відповіді. Віруючим вони уможливлюють набування інформації для того, щоби «віра була міцно вкоріненою», натомість, невіруючим допомагають «знаходити й розуміти релігійні аспекти історії та культури».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *