Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

«
»

Документ про міжрелігйну солідарність задля зцілення зраненого світу

Документ про міжрелігйну солідарність задля зцілення зраненого світу
Всесвітня Рада Церков (WCC) та Папська Рада з питань міжрелігійного діалогу опублікували документ, в якому подають роздуми про важливість міжрелігійної солідарності у світі в контексті пандемії та конкретні рекомендації щодо втілення цих ідей.

Світлана Духович – Ватикан

«Служіння зраненому світові в міжрелігійній солідарності: християнський заклик до роздумів та дій під час та після Covid-19» – таку назву має документ, опублікований завдяки спільним зусиллям Всесвітньої Ради Церков (WCC) та Папської Ради з питань міжрелігійного діалогу.

«Що означає для християн любити своїх ближніх та служити їм у світі, в якому пандемія Covid-19 завдала великих страждань?» – цим запитанням розпочинається преамбула до документа, мета якого полягає в тому, аби заохотити Церкви та християнські організації до роздумів про важливість міжрелігійної солідарності у світі, зраненому не тільки пандемією, але й багатьма іншими недугами.

Автори документа пропонують взяти за основу євангельську притчу про Доброго Самарянина (пор. Лк 10, 25-37) для того, аби замислитися над тим, «кого ми покликані любити і про кого дбати», а також над тим, як жити у світі, що страждає від пандемії  Covid-19, від релігійної нетерпимості, дискримінації, расизму, економічної та екологічної несправедливості та багатьох інших гріхів. «Нам потрібно запитати себе: хто поранений і кого ми поранили чи знехтували? А також, де, на наш подив, можемо побачити прояви співчуття, подібного до Христового», – закликають автори у преамбулі документа, підкреслюючи, що ця притча закликає нас подолати релігійні та культурні упередження стосовно тих, кому ми служимо, і тих, з ким ми служимо, бо ми прагнемо полегшити страждання та відновити цілісність у плюралістичному світі.

Документ складається з п’яти розділів. Його автори розглядають сучасний контекст пандемії як час для виявлення нових форм солідарності для переосмислення світу після Covid-19. Вони подають також рекомендації щодо того, як можна перетворити роздуми про солідарність у конкретні та вірогідні дії.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *