Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

«
»

У Львові відкриють музей митрополита Андрея

29 серпня 2020 року у Львові відкриють музей митрополита Андрея. Розпочнеться подія о 12:00 у храмі Блаженного священномученика Климентія зі слова Львівського митрополита Ігоря Возьняка.

Після вступних і подячних слів представників влади, директора  Львівського музею історії релігії, а також директора нововідкритого музею, о. Севастіяна Дмитруха, присутні перейдуть  у каплицю митрополита Андрея (на території музею) де владика Ігор звершить чин освячення каплиці. Опісля гості зможуть оглянути унікальну експозицію, де будуть представлені особисті речі праведного митрополита Андрея.  О. Севастіян підкреслює, що повністю експозицію розмістити на першому поверсі не вдасться. Верхні поверхи колишніх монастирських келій наразі займає університет МВС.

«Не всі речі митрополита Андрея будуть виставлені. Тому що цієї площі на першому поверсі замало є. Ми зверталися і до Львівської міської ради, і до Львівської обласної адміністрації, щоб нам передали цілий церковний будинок. Адже є закон, виданий ще Президентом Кучмою про те, що сакральні споруди повернути Церкві. А їх тут, на вулиці Кривоноса, повернули поліції, Церкві не повернули», – каже о. Севастіян. 

Зауважимо, що Львівська міська рада докладає усіх зусиль, щоб всі приміщення на вулиці Кривоноса, 1 повністю були передані Церкві і музей мав змогу функціонувати відповідно до поставленої мети. «Міський голова Львова Андрій Садовий скерував вже не один лист до Міністра внутрішніх справ з проханням передати ці приміщення Церкві. Адже історична справедливість має бути відновлена. Місто активно долучається до творення цього знакового музею на мапі Львова», – підкреслив директор Департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко. 

Як поінформували в  управлінні історичного середовища Львівської міської ради, на першому поверсі будинку на вул. Кривоноса, 1, де у суботу відкриють музей, було проведено чимало реставраційних робіт: «Було відновлено стіни, склепіння, підлоги, також санвузли. Вікна замінені на дерев’яний склопакет. Тобто проведені такі роботи, щоб музей міг розпочати своє функціонування. Також є присутні кам’яні вставки у стінах, це буде певною окрасою музею». 

За словами, директора музею, настоятеля храму блаженного священномученика Климентія Шептицького  о. Севастіяна Дмитруха, музей має стати великим науково-дослідницьким центром: «Ми прагнемо створити музей як цілий науково-дослідницький центр про родину Шептицьких, про митрополита Андрея Шептицького. Тому потребуємо, щоб ціле суспільство приходило сюди і працювало. Після цього відкриття будемо провадити презентації музею для академії мистецтв, коледжу Труша, для поліції, істориків, гідів міста Львова, духовенства, монашества, будемо збирати людей, відповідно до їхніх професій, будемо творити Андріївські читання, по творах митрополита Андрея».

Додамо, що директор музею, о. Севастіян Дмитрух – знаний фахівець сакрального мистецтва у Львові, зібрав понад півтисячі речей митрополита Андрея Шептицького, його брата блаженного Климентія, родини Шептицьких-Фредрів. У його колекції, яку експерти називають унікальною – ікони, картини, скульптури, давні книги, предмети вжитку, зокрема посуд, яким користувався митрополит, його печатки з гербом. Є і одяг владики – білий лляний плащ, головні убори, пояси, омофор. Після смерті митрополита Андрея Шептицького, 1 листопада 1944 року, його особисті речі забрали монахи і зберегли їх для сучасників.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *