Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Туреччина оголосила про військові навчання поблизу Кіпру попри можливі санкції ЄС

Туреччина готує військові навчання поблизу Кіпру у час, коли її відносини з Грецією загострились внаслідок суперечки щодо прав на дослідження у Середземному морі.

У п’ятницю, 28 серпня, Туреччина розмістила повідомлення у міжнародній морській автоматизованій системі оповіщення NAVTEX, що вона буде проводити “артилерійські навчання”, починаючи з суботи 11 вересня на північному заході від Кіпру.

Обидві країни – Туреччина та Греція – є членами НАТО. Вони не можуть домовитися про чіткий морський кордон між ними. Раніше цього року обидві країни провели військові навчання у Східного Середземномор’я, що лише сприяло ескалації напруги.

Раніше цього року у спірні води Східного Середземномор’я (неподалік Кіпру) увійшло турецьке дослідницьке судно Oruç Reis у супроводі військових кораблів. Пізніше до берегів Кіпру Анкара відправила ще два дослідницьких корабля Yavuz та Barbaros Hayrettin Paşa.

Греція у відповідь заявила, що вважає таку активність у спірних водах незаконною і як член ЄС звернулась до Європейського блоку з проханням розглянути можливість запровадження санкцій щодо Туреччини.

Головний дипломат Європейського Союзу заявив у п’ятницю, 28 серпня, що у відповідь на протистояння між Анкарою та Афінами ЄС готує санкції щодо Туреччини і це питання планують обговорити під час саміту Євросоюзу наприкінці вересня.

Обмежувальні заходи можуть стосуватися конкретних осіб, кораблів або дозволу на використання європейських портів.

Туреччина, яка не є членом Євросоюзу, переконує у правомірності своїх дій, але не виключає діалогу. Водночас турки обіцяють реагувати на провокації чи напад на їхні кораблі.

Турецький віце-президент Фуат Октей розкритикував можливі санкції ЄС і заявив, що це є спроба обмежити науково-розвідувальні можливості Анкари.

“Це нещиро для ЄС закликати до діалогу з одного боку, і робити інші плани з другого боку. Щодо нашої діяльності, ми працюємо у своєму континентальному шельфі на сході Середземномор’я”, – заявив віце-президент Туреччини у Твіттері.

Раніше цього тижня президент США Дональд Трамп обговорив питання напруги у Середземномор’ї у телефонних розмовах із президентом Туреччини Таїпом Ердоганом та прем’єр-міністром Греції.

За повідомленням Білого дому, президент США закликав очільників обох країн-членів НАТО до діалогу.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *