Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

«
»

Глава УГКЦ: «Той, хто розраховує лише на себе, завжди буде розчарований і засмучений»

Доброю стає людина тоді, коли чинить добро. Йдеться про конкретні вчинки. Не можна чинити зло і не стати злим. Не можна вкрасти і не стати злодієм. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у неділю, 30 серпня 2020 року.

Коли людина чинить добро, вважає проповідник, вона так само начебто тим добрим учинком надає певних ознак, характеристик, духовних і моральних своїй власній особі. Коли людина чинить добро, вона стає доброю. Вона облагороджується.

«Для того, щоби отримати життя вічне, є замало лише чинити добрі діла. Треба вірити в Бога. Вірити в Ісуса Христа як у живого Бога присутнього між нами. Тому каже Христос, якщо ти хочеш бути досконалим, продай усе, роздай бідним і йди за мною, будеш мати тоді скарб на небі», – сказав він.

Це означає, пояснює Предстоятель, не варто зважати, опиратися на свої багатства, навіть на багатства добрих діл. «Поклади всю свою надію не на себе, не на свою здатність чинити добро, навіть не на все те добро, яке ти зробив до цього часу, поклади всю свою надію на Боже милосердя. Бо Боже милосердя, спасіння, вічне життя нам Господь Бог дає даром. Не за наші добрі вчинки, а дає нам як дар свого милосердя і своєї любові», – переконує Блаженніший Святослав.

Тому апостол Павло каже, що найбільшим багатством людства є дар Ісуса Христа, Його страждання, смерть і воскресіння. Найбільшим скарбом є те, що ми були викуплені дорогою ціною. Дорожчого скарбу, ніж ціна крові нашого Спасителя, людство не має.

«Саме тим скарбом ми можемо отримати життя вічне. Іти за Христом означає повірити в Бога. Іти за Христом означає бути християнином. Іти за Христом означає бути багатим тим скарбом, яким є Ісус Христос», – наголошує духовний лідер українців.

Той, хто зважає на себе, переконує проповідник, думає, що тільки власною силою може спастися, він завжди буде розчарований і засмучений. Ми тоді можемо спитати себе, а чи вартує тоді чинити добрі діла? На це відповідає нам апостол Яків: Віра без діл мертва.

«Той, хто вірить у Бога, чинить добрі діла як вияв своєї віри. Тобто наші добрі діла, наше виконання Божих заповідей, має випливати з нашої віри в Бога. Це є ісповідь віри нашими вчинками щоденним нашим конкретним життям. Джерелом моїх добрих учинків є єдиний добрий Бог. Бо своїми добрими вчинками я свідчу про добро єдиного Бога», – просить замислитися Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав відзначає, що в сучасному світі людина шукає в релігії якоїсь магії, якогось чуда, особливо в обставинах, у яких ми тепер живемо, шукаємо чарівної палички, помахом якої ми розв'яжемо всі проблеми людства.

«Ми часом шукаємо такого чарівника серед політиків, який прийде і все зробить. Ми таких політиків, які це обіцяють маємо багато… Часом ми шукаємо ще особливої молитви, якогось особливого виду побожності, яким би ми заставили Бога зробити добро для нас. Це абсолютно несумісне з тим, що ми називаємо вірою чи справжньою релігійністю. Хто так підходить до Ісуса Христа і в такий спосіб шукає собі добра, відійде розчарований», – вважає Предстоятель УГКЦ.

«Нехай милостивий Господь поможе нам щодня іти за ним», – побажав Глава Церкви.

 

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *