Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Владика Степан Сус: «Воїни в окопах ніколи не скажуть, що вони роблять щось особливе. Вони просто жертвують собою»

Часто вони просто кажуть, що «виконують свою роботу, роблять свою роботу», але і це є велика жертва та самопосвята. Вони роблять свою роботу в той час, щоб ми з вами могли тут спокійно молитись. Вони роблять свою роботу, щоб ми не боялись робити свою – жертвувати собою та своїми зусиллями для чогось важливого у цьому світі. Про це сказав владика Степан Сус, голова Пасторально-Міграційного відділу УГКЦ під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Говорячи про жертовність, владика Степан пояснив, що жертвувати собою – це не боятись просто любити більше ніж цього вимагає життя. Наша жертовність, самопосвята, віддання чомусь – це маленька, але все ж таки співучасть у безкровній Жертві нашого Спасителя Ісуса Христа.

«Жертовність відкриє перед нам обличчя справжньої, щирої любові, яка готова перенести усе. Тут слід усім нам пригадати собі відомий вислів, що «любов без жертви нічого не варта». Є у житті речі, які вимагають від нас здатності пожертвувати собою, трішки потерпіти, щоб пізніше вміти цінувати і знати їх вартість», – зазначив єпископ.

Жертвенна людина, на його переконання, дивиться на випробування як на нагоду стати сильнішою. Інші можуть просто дивитись на це, як на речі, що можуть принести тільки крах або розруху, проблеми та розчарування.

«Довкола нас багато жертвенних людей, які тихо та невтомно роблять добро. Повірте, в окопах на Сході України зараз разом з нами молиться багато воїнів. Вони ніколи не скажуть, що роблять якийсь подвиг, щось особливе. Часто вони просто кажуть, що «виконують свою роботу, роблять свою роботу», але і це є велика жертва та самопосвята», – сказав владика Степан.

Жертовність у малих речах, переконує проповідник, часом непомітних для ока, вчить нас радіти пізніше великими дарами, які Господь дає нам у своїй щедрості. Бути жертвенними – це завжди бути позначеним Божим Милосердям, Його великою любов’ю до кожної людини. Бути жертвенним – це завжди позичати Богові, це те саме, що бути Його руками у цьому світі.

«Погляньмо на життя наших новомучеників, – просить владика Степан, воїнів-героїв України. Навіть їх життя є відповіддю юнакові на його запитання: «що доброго маю чинити, щоб мати життя вічне»? – Не боятись пожертвувати собою, віддати себе з любові до Бога та ближніх чомусь важливому, що виходить поза межі життя і поза межі смерті».

«Не біймося бути жертвенними, докладати зусиль і робити щось більше ніж цього інколи вимагає життя та його обставини. Будьмо терпеливими і цю терпеливість теж жертвуймо як щось цінне для Бога. Світ потребує жертвенних людей в усіх сферах, бо це особи, які не просто щось виконують, але живуть серцем», – закликав єпископ.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *