Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

У Львові відкрили Музей митрополита Андрея Шептицького

29 серпня 2020 року у Львові відкрив двері Музей митрополита Андрея. Ця знакова подія була очікуваною для багатьох, з огляду на те, що цьогоріч виповнюється 155 років від дня народження праведного митрополита Андрея. Розпочалося відкриття у храмі Блаженного священномученика Климентія Шептицького.

Митрополит Львівський Ігор Возняк у своєму слові особливо подякував о. Севастіянові  Дмитруху: «Кожен музей – це культурна та історична святиня народу. Висловлюю особливу подяку отцю-доктору Севастіяну Дмитруху, який найбільше трудився над цими площами для розміщення експонатів, які спочивали на полицях різних монастирів. Йому довелося організувати роботу, долучати до цього необхідних спеціалістів, волонтерів, працівників, щоб отримані приміщення привести у належний вигляд», – наголосив архиєрей і також особливо подякував представникам міської влади, які усильно допомагали, щоб вирішити справу передання приміщень цього Музею Церкві.

Долучився до події єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца та представники монаших Згромаджень, зокрема Отці Студити, до яких належить і директор Музею о. Севастіян.

Наразі Музей розміщений на першому поверсі у будинку на вул. Кривоноса, 1.За сприяння управління охорони історичного середовища міста, вдалося відреставрувати склепіння, стіни, підлоги, санвузли, щоб Музей міг розпочати свою діяльність. Верхні поверхи приміщень досі займає університет МВС. Львівська міська влада докладає зусиль, аби повернути ці приміщення Церкві. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, який також долучився до урочистостей.

«Думаю, що, напевно, ми зараз менше відсотка знаємо, що робив митрополит Андрей. Якщо би не його робота у плані будівництва інфраструктури, мистецького, культурного, економічного життя, невідомо як би все повернулося. Сьогоднішня подія мегаважлива для Львова, для нашої УГКЦ, для України. Ми дуже часто шукаємо приклади по світах, де брати мудрість для будівництва держави. Та вона є тут! Тут є формула нашого успіху. «Будувати рідну хату», робити те, що ти можеш сьогодні робити.  Я мав можливість зазирнути за лаштунки Музею  і, чесно кажучи, я вражений, як за короткий час, отець Севастіян зробив неможливе», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ о. Юстин Бойко підкреслив, що сьогодні здійснилася мрія багатьох поколінь українців – збудувати у Львові Музей митрополита Андрея Шептицького: «Сьогодні, коли Україна наближається до тридцятиліття своєї Незалежності, ми відкриваємо Музей митрополита Андрея. Ця хвилина стала можливою тільки через те, що так хотів Бог. Ще у часи переслідування УГКЦ, Він уподобав собі о. Севастіяна Дмитруха і вибрав його, щоб той пішов слідами Його Сина, Ісуса Христа. Господь покликав його, щоб він звершив те діло, яке ми бачимо сьогодні. О. Севастіян ціле своє життя мріяв, щоб створити Музей митрополита Андрея у Львові. Він перейшов через великі випробування, але рук не опустив, бо розумів, що Господь близько, Він провадить».

Отець Севастіян Дмитрух подякував усім, хто долучився до величної справи творення Музею митрополита Андрея: «Направду, я ніколи не мав у душі такого трепету, як нині. Це дійсно праця десятиліття. Це не є праця одного дня, одного року. Коли я відвідував тих монахів, монахинь, священників, які збирали особисті речі митрополита Андрея, то кожна ця зустріч була особливою. Я багато навчився від цих людей. І у такий спосіб ця колекція наповнювалася, у радянський час треба було переховувати. Все це було розкидано, а сьогодні є зібрано у колекцію, завдяки всім вам». О. Севастіян висловив вдячність митрополиту Ігорю за його благословення на цю справу, за його сприяння. Також відзначив сприяння Львівської міської ради у реставрації храму блаженного священномученика Климентія Шептицького і першого поверху приміщень, де наразі розміщений Музей.

Долучився до події і пан Ян Шептицький, який підкреслив своє прагнення, аби цей Музей став не просто культурною інституцією, але просвітницьким центром.

Після урочистостей у храмі Блаженного священномученика Климентія Шептицького присутні перейшли у каплицю митрополита Андрея при нововідкритому Музеї. Освячення каплиці звершив митрополит Львівський Ігор Возняк.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *