30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Помпео: США та ЄС можуть запровадити санкції проти відповідальних за порушення прав людини в Білорусі

США тісно координують з Європейським Союзом можливе запровадження санкцій через ситуацію в Білорусі, заявив держсекретар США Майк Помпео під час спілкування з пресою e середу.

«У тісній координації з нашими трансатлантичними партнерами ми разом розглядаємо можливість запровадження значних цілеспрямованих санкцій проти будь-кого, відповідального за порушення прав людини», – заявив головний дипломат США.

Помпео закликав владу Білорусі негайно припинити насильницькі дії з придушення протестів, що відбуваються у країні після виборів 9 серпня, на яких влада оголосила про перемогу чинного президента Олександра Лукашенка. Протестувальники вважають офіційні результати виборів підтасованими.

«Ми вимагаємо припинення насильства проти них [протестувальників] і звільнення всіх несправедливо затриманих, включно з американським громадянином», – сказав Помпео.

Під час прес-конференції Помпео наголосив на нещодавньому візиті до регіону свого заступника Сівтена Біґена і підкреслив, що «народ Білорусі заслуговує на право обирати власних лідерів».

ЄС розглядає можливість запровадження санкцій проти 10-15 посадовців Білорусі. Про це під час конференції в аналітичному центрі «Фонд Маршалла» повідомив заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, пише Reuters.

«Наскільки мені відомо, ЄС … думає над 10-15 іменами», – наводить агенція слова Кента.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *