Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

В Одесі відбувся показ документального фільму «93: бій за Україну».

За задумом, стрічок має бути три. Перша частина розовідає про прикриття бригадою державного кордону на півночі Луганської області та звільнення низки населених пунктів Донбасу, побачила світ 2017. Друга – присвячена звільненню Опитного, деблокації "Зеніту", обороні Донецького летовища. Їх бій за Україну триває, нині – в інформаційній площині.
Основу документального фільму склади розповіді бійців, з якими автори вже були знайомі, і військовослужбовці, котрих рекомендувало командування бригади. Додатковим «бонусом» є використання у фільмі фото і відеоматеріалів самих «холодноярівців». Особливість стрічки – повна відсутність закадрового тексту, про війну говорять лише її учасники. Втім, жодне слово військовослужбовців, що не увійшло до фільму, – не зникне.
Чомусь так стається, що активними учасниками, які намагаються здобути перемогу в інформаційній війні, є не відповідні державні інституції, а пересічні українці та волонтерська спільнота.
Фінансування третьої серії – наразі під загрозою.
Не лише переглянути фільм, а й поспілкуватися з авторами мали змогу відвідувачі Ветеран-хабу, звідки, до слова, велася онлайн-трансляція. Переглянути стрічку можна було в Одесі і просто неба.
Фіксування злочинів російського агресора, увічнення пам’яті полеглих українських героїв, розуміння ролі й розвитку збройних сил у становленні держави, ведення літопису війни – перелік відповідей на питання «чому такі фільмів має бути якомога більше», – можна продовжувати ще довго. І часто, пори відсутність державної підтримки, кожен з нас може надати посильну допомогу, і не лише фінансову. Знайдіть першу частину фільму, котра вже є у вільному доступі на ютуб – та запропонуйте її до перегляду своїм друзям, знайомим, колегам, адже війна – це наш спільний біль, і спільна відповідальність.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *