Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

Владика Михаїл Бубній взяв участь у відкритті Меморіального комплексу з іменами видатних одеситів

У середу, 2 вересня 2020 року, владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський та о. Ігор Тарас, сотрудник катедрального храму святого апостола Андрія Первозванного, взяли участь в урочистому відкритті Меморіального комплексу у Преображенському парку в Одесі.

В історичній події з нагоди дня міста також взяли участь представники релігійних конфесій та місцевої влади всіх рівнів.

На меморіальній стіні вписані відновлені краєзнавцями імена перших одеситів – засновників. Тут на першому міському кладовищі, яке розташовувалося в XIX – на початку XX століття на території Преображенського парку, похоронена вся одеська еліта-засновники міста і порту, герої і генерали, професори і академіки, артисти і директори театрів, літератори і художники і багато інших.

У своєму слові владика Михаїл наголосив на тому, що сьогодні Преображенський парк Одеси набирає іншого обличчя, преображається, і відновлюється історична правда і справедливість: «В цьому парку було перше міське кладовище, де спочили останки наших предків, всіх тих, хто перед нами будував і творив Одесу саме такою колоритною та особливою».

Єпископ також зазначив, що в історії буває так, що дехто хоче стерти пам'ять про своїх попередників, тому висловив вдячність міській владі і всім, хто потрудився над спорудженням Меморіального комплексу та відновленням пам’яті наших попередників та будівничих Одеси. Владика наголосив на тому, що запорукою нашого майбутнього і його подальший розвиток, в більшій мірі залежить від пам’яті про минуле.

«Я дуже радий, що ми сьогодні відновлюючи історичну справедливість про культуру і правду нашого міста, відкриваємо цей меморіальний комплекс, місце, де ми з вами зможемо прийти, пом'янути і помолитися за душі всіх усопших на цьому зруйнованому першому міському кладовищі», – ствердив владика Михаїл і додав, що це дуже символічно, що саме в день коли Одеса святкує своє свято, цим відкриттям меморіалу хочемо заявити, що ми пам’ятаємо про наших попередників.

«Звертаємось з особливою вдячністю до Бога за наших попередників, за тих, хто вже відійшов від нас і спочиває у вічності, але хто започаткував основу цього чудового, прекрасного причорноморського міста Одеса», – сказав на завершення архиєрей.

Пригадуємо, що 2 вересня 2020 року, Одеса відзначає 226-ту річницю від дня заснування.

Пресслужба Одеського екзархату

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *