Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Нова Зеландія: тиждень соціальної справедливості в світлі вчення Церкви

Нова Зеландія: тиждень соціальної справедливості в світлі вчення Церкви
Єпископи заохочують вірних переосмислити досвіт, набутий у контексті пандемії, в світлі соціального доктрини Церкви.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Спеціальна лінза, що дає змогу розгледіти сенс у світі, що змінюється. Так єпископат Нової Зеландії окреслив соціальну доктрину Церкви в заяві, поширеній з нагоди «Тижня соціальної справедливості 2020», який відзначатиметься від 6 по 12 вересня.

«Ще ніколи католицьке соціальне вчення не було настільки значущим, не лише в нашій країні, але в світі, як тепер», – пишуть ієрархи, пояснюючи, що починаючи від шукання відповідей на пандемію Covid-19, до більшого усвідомлення явищ расизму, несправедливості та нерівності, «соціальна доктрина Церкви допомагає нам зібрати нашу тривогу за світ і надати сенс змінам, які в ньому відбуваються». Адже, вкорінене у Святому Письмі, це вчення «допомагає впроваджувати в життя такі євангельські цінності як любов, мир, справедливість, аби відповідати на такі проблеми як бідність, безпритульність, голод, конфлікти, міграція, доступ до базових благ і захист довкілля».

В заяві єпископату зазначається, що тема тижня – «Просто, як соціальна доктрина: вивільнити потенціал Церкви» – продиктована теперішнім історичним моментом. Коронавірус оголив уразливість кожного, а більшість новозеландців, перебуваючи на карантині, «показали свої старання на користь захисту фізичного здоров’я всіх». Однак, тепер прийшов час зосередитися «на суспільному здоров’ї», думаючи в першу чергу про «спільне добро та про потреби тих, які перебувають у труднощах».

Така зміна підходу, як зазначається у зверненні, вимагає, насамперед, «зустрічі з Христом як у літургії, так і в обличчях найуразливіших». По-друге, потрібно запитувати себе про те, «як проповідувати Євангеліє та уприсутнювати його, аби могти спільно рухатися до справедливішого світу». «Пам’ятаймо про те, що ми колективно пережили й навчилися, й роздумаймо про цей досвід у світлі соціального вчення», – підсумовують єпископи, зауваживши, що завдяки цьому вдасться прямувати вперед «в любові та дбання про нашого ближнього і про світ».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *