Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Упокоївся в Господі кардинал Мар’ян Яворський

Упокоївся в Господі кардинал Мар’ян Яворський
Перший кардинал з-поміж Львівських римо-католицьких єпископів відійшов до Господа на 95-му році життя.

Як інформує сайт Львівської архидієцезії латинського обряду в Україні, 5 вересня 2020 року відійшов до вічності кардинал Мар’ян Яворський, вислужений Архиєпископ Львівський латинського обряду. В серпні йому сповнилося 94 роки. Він був 44-м очільником Львівської римо-католицької митрополії та першим кардиналом на цьому єпископському осідку.

Біографічна довідка

Мар’ян Яворський народився 21 серпня 1926 р. у Львові. Після закінчення середньої школи, 1945 року вступив до Львівської Вищої Духовної Семінарії, яку закінчив у Кальварії Зебжидовській (Польща). Прийнявши пресвітерське рукоположення з рук Львівського Архиєпископа Євгенія Базяка, сповняв різні душпастирські обов’язки та продовжував навчання, захистивши 1952 року докторат з богослов’я в Краківському Ягеллонському Університеті, а 1955 – з філософії у Люблінському Католицькому Університеті. Був викладачем на католицьких факультетах, деканом Папського Богословського Факультету в Кракові, а в 1982-1988 роках – першим ректором новоствореної Папської Теологічної Академії у Кракові.

Єпископське служіння

Після того, як 21 травня 1984 року Іван Павло ІІ призначив його Апостольським Адміністратором польської частини Львівської Архидієцезії з резиденцією у Любачеві, 23 червня Мар’ян Яворський прийняв єпископські свячення у Краківському катедральному соборі з рук кардинала Францішека Махарського. З відновленням структур РКЦ в Україні, 16 січня 1991 року єпископа Мар’яна призначено Архиєпископом-Митрополитом Львівським латинського обряду. Він займався розвитком новоствореної Львівської Духовної Семінарії, налагодженням інфраструктури католицьких храмів, дбав про відродження релігійного життя в дусі ІІ Ватиканського Собору. Від 1992 по 2008 рік очолював Конференцію Римо-Католицьких Єпископів в Україні.

Кардинал

Під час констисторії 21 лютого 1998 святий Іван Павло ІІ номінував його кардиналом in pectore (в серці), а під час консисторії 21 лютого 2001 отримав кардинальські відзнаки разом з кардиналом Хорхе Маріо Берґольйо, теперішнім Папою, та світлої пам’яті Любомиром Гузаром. Брав участь у конклаві 2005 року, який обрав Папу Венедикта XVI. Передавши в листопаді 2008 року управління дієцезією та митрополією своєму наступникові архиєпископові Мечиславу Мокшицькому, в останніх роках свого життя проживав у Краківській архидієцезії в Польщі.

Після відходу до вічності кардинала Мар’яна Яворського, Колегія Кардиналів нараховує 219 членів: 122 з правом участі в Конклаві та 97 тих, яким виповнилося 80 років.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *