30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

«
»

Глава УГКЦ зустрівся з Надзвичайним і Повноважним послом Аргентини в Україні

Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, зустрівся у п’ятницю, 4 вересня, із Надзвичайним і Повноважним послом Аргентини в Україні Еленою Летісія Тереса Мікусінскі. Зустріч відбулася на прохання пані Посла.

Під час розмови пані Посол відзначила активну суспільну роль і місце Української Греко-Католицької Церкви, зокрема її соціальне служіння в умовах пандемії коронавірусу. У розмові пані Елена поділилася своїм спостереженням: саме відповідь Української Греко-Католицької Церкви на проблему пандемії цілком відрізняється від відповідей Католицької Церкви у різних країнах світу. За її словами, Аргентинське посольство спостерігає і вивчає не тільки релігійну ситуацію в Україні, а також спостерігає за способом діяльності і відчитування дійсності з боку Церков України.

Пані Посол оцінила проактивність УГКЦ в усвідомленні глибини небезпеки коронавірусу. У розмові сторін йшлося не так про важливість виконання державних заборон, а про те, що Церква з самого початку поставили акцент своєї душпастирської діяльності на збереженні житті і здоров’ї своїх вірних. Її вразило те, що Церква з самого початку говорила про безпечний простір у своїх храмах і інституціях.

Під час зустрічі сторони також обговорили соціальне служіння УГКЦ в умовах пандемії. Блаженніший Святослав, розповів про пошук ресурсів для громадян, зокрема для медиків.  Зокрема про те, як у Патріаршому домі близько половини року проживали медики, які потребували обсервації. За словами Предстоятеля УГКЦ, жоден єпископ у світі не відкривав своєї приватної хати для лікарів під час пандемії.

У розмові Отець і Глава УГКЦ пояснив, що УГКЦ завжди намагалася бути матір’ю і учителькою свого народу, а відтак весь церковний простір завжди вважався народним, де люди завжди могли отримати відповідну опіку. За його словами, особливо це проявилося в час майдану. Відповідно в нових обставинах Церква не могли поступити по-іншому.

За словами пані Посла, Аргентинське посольство добре зауважило соціальну активність УГКЦ і її допомогу навіть державним лікарням.

Окремо сторони обговорили просвітницьку діяльність Церкви. Зокрема відзначили, що  різні Церкви по різному сприймають і проявляють свою просвітницьку діяльність. Натомість УГКЦ активно пояснювали непросто про наявність небезпеки, ба більше пояснювали правила як забезпечити епідеміологічну безпеку. Що проявилося в освітніх ініціативах у католицьких школах, які мають на меті  зробити більш свідомими учнів, студентів і викладачів.

На переконання пані Елени, досвід Української Греко-Католицької Церкви є дуже цінним для інших держав, зокрема для Аргентини.

На завершення зустрічі Блаженніший Святослав подарував пані Послу книгу: «Переслідувані за правду». Як пояснив Глава Церкви, пані Посол своїм корінням пов’язана з Україною і властиво цікавилася періодом переслідування УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *