Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

«
»

Проводирем Церкви від апостольських часів і до сьогодні, є наступники апостола Петра – Римські Папи, – Владика Степан Меньок

«Наріжним каменем і Головою Церкви є Христос. Проводирем Церкви подорожуючої і її видимим головою є, від апостольських часів і аж до сьогодні, наступники апостола Петра – Римські Папи. І навіть всі сили пекельні не можуть знищити Церкви, не зможуть ніколи стерти на порох її наріжний камінь – Христа, бо на кого він упаде, того розчавить…».

Про це говорив владика Степан Меньок, Екзарх Донецький, у своїй проповіді в ХІІІ неділю по Зісланні Святого Духа під час Божественної Літургії в храмі святого Володимира в місті Запоріжжі.

Єпископові співслужив протоієрей Андрій Бухвак, настоятель храму та директор БО БФ «Карітас Запоріжжя».

Роздумуючи над Євангельською притчею про виноградник, владика Степан пригадав вірним молитву, що її виголошує архієрей на початку Божественної Літургії, благословляючи свічками: «Господи, Господи, поглянь з неба, подивися і навідайся у виноградник цей, що його насадила правиця Твоя, Господи, і нехай буде рука твоя на Сині Чоловічому, якого ти для себе укріпив» та зазначив, що цією молитвою ми просимо в Бога благословення для наших громад, адже Виноградником є Церква Христова, а Син Чоловічий – це сам Господь Ісус Христос.

Архіпастир також пригадав слова святого Папи Івана Павла ІІ  з енцикліки «Redemptoris missio»: «І ще більше спонукує мене проголосити про необхідність місійної євангелізації те, що сучасний світ, який досягнув, (в деяких ділянках) безсумнівних успіхів, але одночасно, здається, втратив сенс вищих цінностей і свого існування як такого», та підкреслив, що цими словами Папа описав плачевний духовний стан Європи, що перебуває під загрозою секуляризації.

На кінець проповіді владика Степан закликав усіх присутніх поставити собі самим запитання:

– За чим прийшов господар до тих, хто працював у винограднику?

– За плодами.

– А що то за плоди у християнському розумінні?

– Це наші добрі діла й чесноти.

– І що було б з нами, якби цей господар зараз зажадав від нас здати Йому звіт за наше прожите життя?..

Пресслужба Донецького Екзархату УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *