Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Японія: воді, як джерелу життя, присвячений місяць захисту життя

Японія: воді, як джерелу життя, присвячений місяць захисту життя
Замислитися над цінністю води й над проблемами тих, хто позбавлений належного доступу до питної води: ось пропозиція для вірних на місяць захисту життя від Архидієцезії Токіо.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Протягом вересня Токійська архидієцезія в Японії особливим чином замислюється над питаннями захисту життя, присвячуючи цьому намірові також особливу молитву. Цьогорічний посібник, розповсюджений між вірними на цей місяць, присвячений темі води як джерелу життя. Спонукою для цього став однойменний ватиканський документ «Aqua fons vitae», що побачив світ у березні цього року. В його світлі Токійська Церква закликає вірних до молитви й конкретних дій для збереження водних ресурсів.

Насамперед, кожного заохочується взяти на себе відповідальність за захист води, яку, на жаль, часто псують, забруднюють та марнують, створюючи загрозу «для людського виживання та здоров’я». Й не лише це. Упорядники звертають увагу на цінність води у сфері сприяння мирові. Вона може стати елементом, що відкриває на співпрацю й діалог, поширює солідарність. Тож вірним пропонується обмінюватися між собою думками на тему важливості економії води й щодо якнайкращих способів для її збереження.

Центральне місце займає нагадування про те, що водні ресурси не слід сприймати лише як простий товар, яким можна володіти, спустошувати його, споживати чи обмінювати. Йдеться про суттєвий елемент для кожної форми життя. В цій перспективи християни покликані усвідомлювати проблематику, пов’язаною з приватизацією води.

Вірних, зокрема, заохочується перевірити, чи у власному помешканні вони не мають протікань, що ведуть до даремного витрачання води. Адже у світі «коло 2 мільярдів людей досі не мають доступу до достатньої кількості питної води, бо її джерела є надто віддаленими або забрудненими», що серйозно загрожує їхньому здоров’ю. «Якщо відчуваєш спрагу, наповни склянку наполовину й випий. І лише якщо потрібно, додай ще», – радять організатори «місяця життя», зауваживши, що хоч йдеться ніби про банальний жест, це допомагає «не розтрачувати наше джерело життя».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *