30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Єпископ Вірменської Апостольської Церкви подарував Главі УГКЦ дудук

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся з владикою Маркосом, єпископом Вірменської Апостольської Церкви. Під час зустрічі владика Маркос подарував Блаженнішому Святославу традиційний вірменський музичний інструмент дудук.Зображення 1 / 11

Назад

Вперед

Використовуйте клавіші для перегляду

«Вірмени є частиною історії України. Ми уже тисячу років як не чужі», – відзначив Предстоятель.

Історія музичного інструменту дудука налічує близько трьох тисячі років… «Для мене цей інструмент є магічним і медитативним. Є голосом тисячоліття. А культура гри на дудуку є багатством вірменської культури, яку українці та інші народи ще мусять відкривати», – зауважив Блаженніший Святослав.

Глава Церкви подякував владиці за день, коли дудук потрапив до його рук. Владика Маркос у свою чергу подякував за високу оцінку Глави Церкви вірменської культури.

Висловлюючись про зустріч з єпископом Вірменської Апостольської Церкви в коментарі Департаменту інформації УГКЦ, Блаженніший Святослав зауважив, що традиція нашої Церкви завжди полягала в тому, що священник є не тільки служителем культу, але й будівничим культури.

«І ось цей інструмент – вірменський дудук – є дуже важливим глибоким елементом християнської культури вірменського народу, який одним з перших прийняв християнство. Це відбулося навіть ще до того, як християнство стало державною релігією Римської імперії», – сказав він. При цьому Блаженніший Святослав зазначив, що «момент спілкування з Вірменською Апостольською Церквою через культуру, через вираз шани до скарбів вірменської культури є взаємозбагачуючим».

Предстоятель переконує, що для нас, українців, є дуже важливо відкривати для себе культуру вірмен, які тисячоліттями живуть на нашій землі, пізнавати їхнє багатство, а дудук – це інструмент, який згідно рішень ЮНЕСКО, визнаний духовною спадщиною всього людства.

«Тому збагачуватися через духовну музичну культуру вірменського народу як християнам, як культурним людям для нас має бути дуже важливим», – резюмував Глава Церкви.

Фото: Олександр Савранський

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *