Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Біля Трускавця археологи досліджують поселення, якому понад 7 000 років.

Археологи «Рятівної археологічної служби» досліджують поблизу с. Модричі в околицях міста Трускавця на Львівщині поселення лінійно-стрічкової кераміки, якому понад сім тисяч років. Роботи тривають на ділянці, котру відвели для будівництва об’їзної дороги, повідомили у РАС.

Фото www.facebook.com/ras.1991.ua

У виявленому поселенні з початку вересня розкрили уже кілька об’єктів. Найбільший – «довгий дім» прямокутної форми, розміром 23Х8 м, у якому могло мешкати до 50 людей. Такі будинки зі стовповою конструкцією і плетеними стінами, по центру яких є ями або господарські об’єкти, притаманні власне для культури лінійно-стрічкової кераміки, – повідомив керівник досліджень Олександр Сілаєв.

Фото http://ras.gov.ua

Основні знахідки на поселені – з кременю. Серед артефактів – серпи, тесло, заготовки ножів, фрагменти горщиків.

 

Фото http://ras.gov.ua

Також археологи виявили обсидіановий відщеп – вулканічне скло, яке зустріячається на південь від Карпат і могло потрапити сюди з території сучасних Угорщини або Словаччини. З огляду на це, дослідники припускають, що поселенці або мали широкі контакти із поселеннями на згадуваних територіях, або переселялися з краю у край у пошуках родючих грунтів, коли виснажували освоєну територію.

Фото http://ras.gov.ua

За інформацією науковців, представники культури лінійно-стрічкової кераміки епохи енеоліту – одні з найдавніших, хто на території в України почав займатися землеробством та скотарством, ще за 1,5 тис. років до трипільців.

Фото http://ras.gov.ua

Археологи працюватимуть на досліджуваній ділянці упродовж тижня. Далі – розпочнуть роботи дорожники, які вже працюють на інших ділянках майбутньої об’їзної Трускавця. За інформацією Служби автомобільних доріг у Львівській області, цього року будівельники лише знімуть верхній шар землі та укріплять ґрунтову основу. Кільцеву дорогу, протяжністю 3,8 км, із двома кільцевими однорівневими розв’язками, мають збудувати до кінця 2021 року.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *