Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

У Франківську реанімують палац Потоцьких.

В Івано-Франківську у колишньому палаці Потоцьких, який є пам’яткою архітектури місцевого значення, планують провести комплекс протиаварійних робіт, й далі реставрувати та ревіталізувати його корпуси. Про це повідомив директор КП «Простір інноваційних креацій «Палац» (створено у 2018 році) Володимир Гайдар.

Фото https://kufer.media

«Є вже виконаний проєкт протиаварійних робіт для корпусу Б, або «терапевтичного» корпусу, зараз отримуємо висновок державної експертизи та зможемо далі говорити про дозвіл і початок протиаварійних робіт загалом у комплексі. Для цього ми плануємо залучати зовнішні кошти, вже оголошений грант посольства США на збереження культурної спадщини», – повідомив Володимир Гайдар, і додав, що через гостро-аварійний стан довелося невідкладно здійснити укріплення кута будівлі.

Фото www.facebook.com/PotockiPalace.if.ua

За висновком львівських фахівців, які проводили комплексне обстеження пам’ятки, загальна збереженість будівлі складає орієнтовно 37%. Вона потребує здійснення протиаварійних робіт та подальшого наукового дослідження.

Тим часом будівля колишнього офіцерського клубу, або корпусу Ж, перебуває у незадовільному стані, який однак дозволяє проводити реставраційні роботи. Тут, за словами Володимира Гайдара, починають реалізовувати першу чергу створення музейного простору, який матиме багато тематичних напрямків. Почнуть зі створення музеї зброї, для чого виграли грант.

«Паралельно працюємо над проектом реставрації і ревіталізації цього корпусу», – додав директор комунального підприємства.

У подальшому тут розвиватимуть віртуальну та інтерактивну експозицію, цікаву для відвідувачів. Планують, наприклад, створити розлоге цифрове генеалогічне дерево роду Потоцьких.

Фото www.facebook.com/PotockiPalace.if.ua

Проект реставрації корпусу А, або «хірургічного корпусу», під конгрес-центр уже виготовили. Зараз він перебуває на державній експертизі.

Фото https://kufer.media

«Думаю, цього року ми отримаємо усі дозвільні документи. Хочемо реалізувати реставрацію корпусу на умовах співфінансування. Частину, до 30% отримати з міського бюджету, решту – за гранти. Зараз діє програма секторальної підтримки від Міністерства регіонального розвитку, йдеться про європейські гроші, які йдуть через держбюджет, на збереження спадщини», – пояснив Володимир Гайдар.

Фото www.facebook.com/PotockiPalace.if.ua

Першочергово планують реставрувати перший та другий поверх будівлі, де є великі універсальні зали, що можуть виористовуватися як виставкові, конференційні і навчальні. Є попередня домовленість з «Українською академією лідерства», яка готова розмістити свою франківську філію у частині зал цієї будівлі після завершення реставрації.

Фото www.facebook.com/PotockiPalace.if.ua

Також комунальне підприємство готується до оголошення мінародного конкурсу на проект ретавілізації цілого комплексу будівель.

«Йдеться про потребу об’єднання усіх цих споруд в єдиний комплекс, перетворення його на сучасну структуру з відкритими, закритими, напіввідкритими просторами, які функціонально і візуально інтегровані, щоб дати новий виток трансформації комплексу», – зазначив Володимир Гайдар.

До слова, за попередніми оцінками на реставрацію усього палацу Потоцьких потрібно щонайменше 115 мільйонів гривень. На ремонт «хірургічного» корпусу – 25 мільйонів гривень.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *