Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Урок людяності: Юрій Скіра про рятування євреїв монахами-студитами

Урок людяності: Юрій Скіра про рятування євреїв монахами-студитами
Кандидат історичних наук Юрій Скіра в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News розповідає про деякі аспекти історичних подій, описаних в його книзі «Покликані: монахи Студійського Уставу та Голокост».

Світлана Духович – Ватикан

Як ми сприймаємо життя інших перед обличчям небезпеки втратити своє? Як ставимося до представників іншої релігії? Де можемо черпати сили в момент надзвичайної тривоги? – схожі запитання виникають після ознайомлення з книгою Юрія Скіри «Покликані: монахи Студійського Уставу та Голокост». Автор книги – кандидат історичних наук, засновник освітнього проекту «Історична Кухня», керівник проектів та програм Центру дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя УКУ. В інтервю для Радіо Ватикану – Vatican News він розповів про деякі аспекти цих мало відомих, героїчних моментів історії УГКЦ.

Під час Другої світової війни переслідувані нацистами євреї отримали допомогу від різних чернечих згромаджень та вірних УГКЦ. Пан Юрій пояснює, чому він зосередив своє дослідження саме на монахах Студійського Уставу:

Науковець розповідає про історичний контекст, в яких відбувалися події, описані в його книзі «Покликані: монахи Студійського Уставу та Голокост». Вражають наведені ним кількісні показники щодо євреїв, які мешкали у Львові на початку війни, і тих, що залишилися живими після війни, багато з яких врятувалося завдяки УГКЦ:

Рівень ризику, пов’язаний з переховуванням євреїв, був надзвичайно високим. Історик відповідає на запитання про те, чи не було підозр або звинувачень з боку німецьких нацистів до монахів:

Безумовно, з людської точки зору рятувати життя іншого, ризикуючи власним, передбачає надзвичайну мужність і великодушність. А що можна сказати про релігійність цих людей? Ось як на це запитання відповідає історик:

«Вивчати історію, аби не повторювати помилок минулого», – ми часто чуємо цей вислів, але інколи думаємо, що минулі події не мають нічого спільного з нами. Юрій Скіра ділиться думками про те, чого може навчити нас історія про рятування євреїв монахами-студитами:

Кожне дослідження відкриває перед істориком нову картину минулої дійсності, яка породжує нові запитання. Історик ділиться думками про те, як на нього вплинула праця над книгою «Покликані: монахи Студійського Уставу та Голокост»:

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *