Лінас Лінкявічюс: Лукашенко – колишній президент. Він не може нічого вирішувати чи підписувати

Голова МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що Олександр Лукашенко втратив свою легітимність і не може більше виконувати повноваження президента Білорусі. Про це він сказав протягом дискусії в аналітичному центрі Atlantic Council у США.

“Лукашенко завжди говорив, що він сторож суверенітету та незалежності Білорусі. Але згодом ми зрозуміли, що його єдиним завданням є залишитися при владі за будь-яку ціну, навіть ціною суверенітету та незалежності своєї країни. Тому що останнім часом він зруйнував залишки незалежності та суверенітету, яких залишилось не так багато. І він зробив це своїми руками”, – сказав міністр закордонних справ Литви.

Лінас Лінкявічюс також заявив, що тепер Білорусь намагатиметься зблизитись із Росією, але будь-які рішення Лукашенка будуть незаконними.

“Угоду про Союзну державу між Білоруссю та Росією уклали на 20 років. Хтось скаже, що це надто довго – але там все було не так гладко. А тепер, мабуть, немає жодних перешкод. Лукашенко вкрай слабкий, і я скажу більше: він – колишній президент. Це політична заява. Морально і політично він вичерпав свій мандат вже давно. Він не може говорити від імені свого народу, він не може нічого вирішувати чи підписувати – хтозна. І це має бути встановлено”.

Сам Олександр Лукашенко звинувачення у нелегітимності категорично відкидає. Напередодні, виступаючи на жіночому форумі в Мінську, він сказав: “Я вам клянусь, ніякої брехні на виборах не було. Не можна сфальсифікувати вибори на 80%”.

Лукашенко також заявив, що не переймається тим, що на Заході не визнають чесність виборів у Білорусі.

“Сусідні країни відмовляються визнавати результати виборів, і по венесуельскому сценарію знайшли “білоруську Гуайдиху”, і оголосили її президентом. (Хуан Гуайдо – венесуельський політик, якого 50 країн світу включно із США визнали легітимним президентом, – прим. ГА.) Ми провели вибори згідно з конституцією і законах нашої країни, і не потребуємо жодного визнання. Вибори відбулись, і вони законні”, – додав Олександр Лукашенко.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *