Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

«
»

У Коблево відбулися реколекції для священничих родин Одеського екзархату УГКЦ

З 14 по 16 вересня 2020 року, у Коблево Миколаївської області, з благословення владики Михаїла Бубнія, відбулися реколекції для священничих родин Одеського екзархату. Цьогорічні духовні зустрічі, які вже стали доброю і унікальною практикою для Одеського екзархату провадив реколектант о. Василь Баглей, місіонер Божого Милосердя з Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Розпочалися духовні зустрічі молитвою Вечірні, й продовжились привітальним словом владики Михаїла, а відтак до слова було запрошено реколектанта. Протягом трьох днів, у своїх науках отець-реколектант давав духовні настанови для священників та їхніх дружин, висвітлюючи різні теми.

За словами о. Василя, не буде розвитку парафії, якщо священик не виходить із зони комфорту, також реколектант наголошував на важливості «Слова», яке є головним інструментом священника. Людина є продуктом тих слів, які вона чує від батьків, оточуючих. Також людина виявляє свою сутність за допомогою слова, тому в часі сучасних комунікацій є важливо не забувати про міжособистісне спілкування, яке будує відносини як в сім’ї, так і на парафії.

Під час реколекцій владика Михаїл розповів про важливі події, що відбулися протягом останнього часу на території екзархату. Екзарх наголосив на нових можливостях євангелізувати через засоби сучасної комунікації, які відкрилися під час пандемії коронавірусу. Згадав також про освячення монастиря Сестер СНДМ в Одесі та місця під будівництво храму у Затоці Блаженнішим Святославом. Особливу увагу владика звернув на навчанні катехитів з усіх парафій за програмою Катехитично-педагогічного інституту Українського католицького університету, яке проходитиме в Одесі і привітав семінариста Львівської духовної семінарії Андрія Кічуру, який виявив бажання місійного служіння на території Одеського екзархату.

Третій день реколекцій розпочався подячною Божественною Літургією з нагоди ювілею 50 річчя від дня народження владики Михаїла Бубнія. Від імені усіх священнослужитів із золотим ювілеєм екзарха привітав о. Іван Третяк, подарувавши панагію та нагрудний хрест. Рівно ж привітав екзарха Одеського Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Патріаршу грамоту з нагоди 50 ліття ювілею архиєрею вручив о. д-р. Микола Слободян, судовий вікарій.

«Дякую за вітання і подарунок, мені дуже приємно провести цей день з тими, до яких мене послав Господь. Велике спасибі і хай Господь усіх нас благословить на подальше життя» – сказав владика у подячному слові. 

На завершення реколекцій ювіляра тепло вітали діти священнослужителів екзархату даруючи душевні слова та пісні, а також було показано фільм-портрет про владику Михаїла і його життєвий шлях. Опісля відбулася святкова трапеза із святковим тортом.

Пресслужба Одеського екзархату

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *