В Одесі вшанували пам’ять загиблих журналістів.

Цими днями в Україні вшановують пам’ять загиблих журналістів. За даними Національної спілки журналістів всього у світі, виконуючи свої професійні обов’язки, загинуло 2300 фахівців цієї професії. В Києві згадували резонансне вбивство і наругу над тілом журналіста видання «Українська правда» Георгія Гонгадзе, в Одесі – представники одеського осередку спілки журналістів України вшановували пам’ять головного редактора газети Вечірня Одеса, Бориса Дерев’янка, розстріляного у 1997 році, та військового журналіста Дмитра Лабуткіна, який загинув у лютому 2015 року в боях під Дебальцевим , виконуючи свій професійний обов’язок.
Військовий кореспондент Телерадіостудії "Бриз" вибув у відрядження з Одеси – знімати і розповідати світу про путінську гібридну війну, та в момент оточення населеного пункту і виводу наших військ разом з розвідгрупою потрапив у засідку і загинув.
Безліч резонансних вбивств через професійну діяльність, загадкових зникнень та залякувань періоду останніх тридцяти років свідчать – журналістика – небезпечна професія, і щороку вона стає ще небезпечнішою.
Нині одеські та житомирські журналісти укладають спеціальну книгу – Мортиролог, куди будуть внесені імена всіх вбитих кореспондентів та журналістів періоду незалежності України і окремо, починаючи з 30-х років минулого сторіччя.
16 вересня, у день вбивства Георгія Гонгадзе, що постраждав внаслідок розслідування корупційних схем у вищих ешелонах влади, згадують загиблих репортерів і в усіх куточках Україні. В Одесі цього дня вшанували пам’ять одеського видавця й головного редактора однієї з відомих газет – Бориса Деревянка.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *