Глава УГКЦ: «Навіть у храм багато людей приходять зі смартфонами і замість того, щоб молитися, починають робити фотографії»

Замало тільки мати якості людини, треба бути людиною, казав Блаженніший Любомир, замало мати родину, треба бути сім’єю, замало мати Церкву, треба бути нею, бути частиною життя тої спільноти. Тому християнська віра – це є школа божественної християнської любові. На цьому наголосив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у неділю, 20 вересня 2020 року.

Предстоятель пояснив, що сьогоднішня неділя в ритмі нашого літургійного року називається Неділею перед Воздвиженням. Наступної неділі ми будемо святкувати свято Воздвиження чесного і животворящого Хреста.

Тому сьогоднішня неділя, розповів він, начебто є таким вступом, приготуванням до того великого свята. Більше того – Євангельське читання, яке ми чуємо сьогодні, начебто пояснює нам, кого ми побачимо розп’ятим, наче пояснює причину, чому це сталося. І каже нам мету, чому, задля кого і чого світові об’явилося таїнство животворящого Хреста Господнього…

«Задля чого Господь Бог нам хоче ту свою любов подарувати? Щоб ми мали життя вічне», – наголошує Глава Церкви.

Ми чуємо сьогодні про змія, якого колись в пустелі підняв Мойсей. Бо ізраїльтяни грішили проти Бога, їх змії кусали, вони помирали… «І щоб їх урятувати від цієї отрути, Бог сказав Мойсеєві спорудити мідяного вужа. І кожен, хто дивився на нього, отрута переставала діяти. Але це начебто є лише передвісником тої Божої любові, яка є антиотрутою від смерті. Кожного разу, коли ми з вами грішимо і відчуваємо, що ця гадюка нас кусає, смертоносна отрута начебто поширюється по нашому тілі, Господь Бог хоче вкласти в ту рану животворящу силу своєї любові», – сказав проповідник.

Животворяща любов Божа, за його словами, є антиотрутою проти смерті. Тому так важливо є, щоби ми могли відкрити перед тою Божою любов’ю свої рани, бо Він не хоче нас засудити. Його погляд на нас є поглядом лікаря, який хоче вилікувати, врятувати, зберегти, дати життя вічне.

«Божа любов дає, Божа любов є животворящою, вона рятує», – запевняє він.

У сучасному світі, відзначає Предстоятель, слово «любов», можливо, найбільш знецінене людське слово. Бо дуже часто, коли ми чуємо це слово, зокрема в контексті споживацької культури, любов означає те, що приносить задоволення і те, що можна взяти.

Глава Церкви пригадав, як одна дівчина розповіла йому, як змінився її світ, коли вона почала використовувати смартфон з гарною фотокамерою. Каже, що до того часу, коли вона ходила в музей, бачила гарний краєвид, вона насолоджувалася красою, а тепер хоче все зафіксувати на фото.

«Навіть у храм багато людей приходять зі смартфонами і замість того, щоб молитися, починають робити фотографії, аби начебто привласнити ту красу, ту подію, яку вони бачать. Та звичайна споживацька любов бере і хоче взяти чим побільше і чим поменше віддати. Взяти чим побільше без будь-якої особистої за це відповідальності», – зауважив Блаженніший Святослав.

«Господь Бог дарує нам свою любов, щоб ми навчилися любити свого ближнього, навіть самого себе так, як це робить Він, – сказав проповідник і попросив. – Як ви наступного тижня прийдете до храму і побачите піднесеного на хресті нашого Спасителя, побачите розп’ятого нашого Бога, який усе дав, щоби ми мали життя вічне, згадайте собі питання і відповідь: Чому? Бо так Бог полюбив світ, що віддав Сина свого єдинородного, щоб кожен, хто вірує не загинув, а мав життя вічне».

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *