30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

«
»

Блаженніший Святослав на Різдво Богородиці: «Сьогодні свято народження християнської надії»

Сьогодні народжується надія для усього людства, зокрема для Адама і Єви. Народжується надія на визволення від тління і смерті. Народжується надія кожної людини на те, що Господь Бог пам’ятає про неї. Надія на те, що Бог у своїй премудрості сам опікується людством і його історією. Сьогодні народжується християнська надія.

На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, під час своєї проповіді до вірних у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії на свято Різдва Пресвятої Богородиці. З Главою Церкви співслужив владика Богдан Дзюрах, секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ відзначив, що сьогодні Христова церква святкує перше свято в літургійному році, яке належить до дванадцяти найважливіших святкових, духовних і літургійних моментів життя Церкви – Різдво Пресвятої Богородиці. Ба більше цим святом починається наша християнська подорож у літургійному році.

За його словами, ми не знаємо точного дня, року чи місця народження Марії. Все ж традиція Церкви припускає, що це була північно-східна частина Єрусалиму, в якій сьогодні знаходиться мусульманський квартал міста.

Глава Церкви зауважив, що на період народження Марії, головною подією у Єрусалимі було відновлення чи реконструкція Єрусалимського храму. Цим займався Ірод Великий, який прагнув зробити храм славнішим і кращим і в такий спосіб здобути собі повагу в очах народу, римського імператора і тогочасного духовенства. Цікаво, що Ірод надіявся, що це дасть йому надію. Проте в кінцевому результаті Бог висміяв зусилля Ірода і його сподівання.

Цікаво, — зазначає проповідник, — що навіть Протоєвангеліє Якова, з якого черпаємо основну інформацію про Різдво Маріє, нам вказує на духовний конфлікт між Йоакимом і Анною та Іродовим храмом. Священники не приймають благальну жертву безплідного Йоакима. Після чого він йде в пустелю, де отримує вістку про народження потомства.

«Богородиця у своєму народженні наче віддзеркалює молитву, яку колись цар Давид представляв перед Боже обличчя. Давид хотів збудувати Богові дім. Проте Бог його запевнив, що це Він йому збудує дім. Тим домом Давида стало його потомство», — додав він. 

«Сьогодні Господь народжує надію для Ізраїля в особі Пречистої Діви Марії. Тому що вона буде сповненням надії не тільки на людську повагу для батьків. Більше того, сьогодні народжується надія Ізраїля на прихід Спасителя з дому Давида, до якого належала Марія», — наголосив Отець і Глава УГКЦ.

За словами проповідника, ми сьогодні повинні наново для себе відкрити це свято, зокрема богослов’я християнської надії.

«Християнська надія, як чеснота, має три прикмети: насамперед — це надія на вічне добро і благо, яким є Господь Бог. По-друге, добро має бути у майбутньому. Надія — це чеснота подорожуючого. Того, який очікує на її сповнення. Ми йдемо у надії. Вона є силою все перетривати. Силою, яку Бог дає благодаттю Духа Святого, щоб долати усі перешкоди. По-третє, наша надія є можливою до осягнення. Те, на що ми надіємося, є справжнім. Ми надіємося на Того, Кого вже сьогодні можемо засмакувати. В Його руках доля моя, ваша, Церкви і цілого світу», — підкреслив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав наголосив, що саме у цей день народження християнської надії, під покровом постаті Пречистої Богородиці, з надією, розпочинається новий навчальний рік у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії.

«Ми сьогодні знаходимося у складних обставинах. Вся академічна спільнота України з великою непевністю розпочала навчальний рік. Ця епідемія, яка бичує всіх, зокрема торкає тих, хто хоче бути і вчитися разом. Не можна все перевести в онлайн, бо дистанційно нікого не можна виховати. За минулий семестр на карантині ми відчули, як сильно нам бракує бути разом. Сьогодні дякуємо Богу, що семінарія знову може бути разом, молитися і навчатися. Починаємо рік в надії на те, що можемо разом йти до завершення», — підкреслив Предстоятель УГКЦ.  

Глава Церкви поручив під покров Діви Марії духовне і тілесне здоров’я усіх семінаристів. Наголосив, що кожен несе за нього особисту і велику відповідальність.

«Усю нашу семінарійну спільноту хочемо представити у Божі руки, щоб цей початок Бог благословив, послав силу благодаті Святого Духа, щоб послав добрих людей, які би нас підтримували, щоб ця спільнота могла принести добрі дари. Дякуємо Богу за річницю освячення храму, який стає колискою, в якому народжуються і дозрівають нові священничі покликання. Нехай Богородиця попровадить вас дорогами семінарійного життя», — побажав Блаженніший Святослав.

«Ми сьогодні просимо, щоб новонароджена надія відкрила перед нами радісну перспективу. Разом з Йоакимом і Анною радіймо, бо народилася наша надія», — додав на завершення він.

Перед початком Літургії Блаженніший Святослав поблагословив підрясники для семінаристів другого курсу, а після богослужіння зустрівся з семінаристами першого курсу, які цього року щойно поступили на навчання. Ректорат і усі семінаристи цього дня отримали подарунок: перший том книги проповідей Блаженнішого Святослава, яка щойно вийшла з друку у видавництві «Фоліо».

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *