Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

«Caritas Internationalis»: мир – це культура, до якої потрібно виховувати

«Caritas Internationalis»: мир – це культура, до якої потрібно виховувати
У своїй заяві з нагоди Міжнародного дня миру провідники організації «Caritas Internationalis» наголошують на тому, що до побудови й підтримки миру потрібно докладати багато зусиль.

Світлана Духович – Ватикан

Мир – це культура, до якої потрібно виховувати, ділитися нею та втілювати її в життя на всіх рівнях суспільства – від місцевих громад до політичного рівня. Про це йдеться в заяві католицької організації «Caritas Internationalis» з нагоди нагоди Міжнародного дня миру, що починаючи з 2002 року щорічно відзначається 21 вересня.

Будувати спільноту братерства

Посилаючись на енцикліку Павла VI «Populorum Progressio», автори заяви підкреслюють, що «новою назвою миру є розвиток», тому ця організація докладає великих зусиль у побудову «спільноти братерства, діалогу та ділення», аби подолати бідність та глибоку соціальну нерівність».

В заяві зазначається, що, на жаль, до сьогодні мільйони людей живуть у жахливих умовах внаслідок війни та насильства, причинами яких є егоїзм, жадібність, корупція, релігійна та етнічна дискримінація, а також незаконна експлуатація природних ресурсів.

Сприяння миру – пріоритетна діяльність «Caritas Internationalis»

В період пандемії Covid-19, як підкреслюють провідники «Caritas Internationalis», людство повинно об’єднатися у боротьбі проти всіх форм поділів, спокус ненависті, та, прислухаючись до заклику Папи Франциска, долати «недовіру та страх, що послаблюють стосунки та збільшують ризик насильства». Вони зауважують, що прості люди прагнуть миру й злагоди та хочуть гідно прожити своє життя. Ці прагнення, за їхніми словами, є пріоритетними для «Caritas», що намагається усувати основні причини конфліктів та насильства за допомогою запобігання конфліктам, посередницької діяльності та побудови миру, а також супроводжуючи, опікуючись та надаючи голос уразливим людям, що проживають у кризових регіонах та складних соціальних умовах.

В заяві подані приклади того, як «Caritas Internationalis» здійснює діяльність зі сприяння миру в деяких країнах, серед яких – М’янма, Філіппіни, Пакистан, Центральноафриканська Республка, Колумбія та інші.

Заклики «Caritas Internationalis» до міжнародної спільноти

На завершення керівники «Caritas Internationalis» поновили свої конкретні заклики, спрямовані на забезпечення і зміцнення миру в світі:

– зупинити війну та насильство у всьому світі, особливо на Близькому Сході, та сприяти вкрай необхідному діалогу для пошуку політичного вирішення всіх проблем.

– скасувати санкції проти Сирії, оскільки очевидно, що вони не сприяють дбанню про мир, а навпаки, загострюють конфлікт і завдають шкоди мирові. Скасування санкцій може також спонукати політичних лідерів сісти за стіл переговорів.

– докласти всіх зусиль та реалізувати всі можливі ініціативи, що можуть призвести до миру в регіонах конфліктів, та забезпечити, аби міжнародна допомога, спрямована на розвиток, приділяла увагу побудові миру та примиренню на низовому рівні.

– підтримувати зусилля релігійних лідерів та релігійних громад, що займаються сприянням міжрелігійному діалогу.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *