Оксана Линів стане першою диригенткою найпрестижнішого у світі оперного фестивалю.

Львів’янка Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою найбільш престижного оперного фестивалю світу у німецькому Байройті за 145 років його існування. Вона диригуватиме на відкритті фестивалю 2021 року, йдеться у повідомленні на її facebook-сторінці.

Фото www.facebook.com/Oksana-Lyniv-conductor

Те, що у Байройті вперше диригуватиме жінка, стало відомо ще на початку минулого сезону у 2019 році, проте її ім’я керівниця фестивалю, правнучка всесвітньо відомого композитора Катаріна Вагнер тримала в таємниці. Лише 21 вересня офіційно анонсували участь Оксани Линів.

Оксана Линів диригуватиме на відкритті фестивалю новою постановкою «Летючого Голландця».

Фото www.facebook.com/Oksana-Lyniv-conductor

«Не маю слів, щоби пояснити, що я зараз відчуваю — це надзвичайно хвилююче та відповідально водночас! Таке запрошення є великою честю для мене!!», – написала диригентка.

Інтерв’ю Оксани Линів для Z можете прочитати тут: “Музикою можна змінювати історію”

Для довідки.

Оксана Линів родом з Бродів, що на Львівщині. Випускниця Львівського музучилища імені Станіслава Людкевича та Львівської державної музичної академії імені Миколи Лисенка. Оксана Линів – головна диригентка Опери та філармонійного оркестру в австрійському Ґраці, засновниця та художня керівниця фестивалю LvivMozArt, засновниця та головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU.

Байройтський фестиваль – щорічний оперний фестиваль, на якому представлені вистави опер німецького композитора Ріхарда Вагнера. Він був заснований самим Вагнером у 1876 році. Після його смерті фестиваль проводять під керівництвом родини композитора у театрі, який спеціально для нього спроектували та побудували. У 2020 році фестиваль не проводили через пандемію коронавірусу.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *