Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

Святий Престол: співпраця й загальний доступ до вакцин як відповідь на кризу

Святий Престол: співпраця й загальний доступ до вакцин як відповідь на кризу
Ватиканський дипломат взяв участь у працях Всесвітньої організації інтелектуальної власності, наголошуючи на дому, що патенти та правила ринку не повинні ставати перешкодою для доступу до лікування.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Інтелектуальна власність повинна мати на меті спільне благо, насамперед, у цей період пандемії Covid-19. На цьому наголосив архиєпископ Іван Юрковіч, Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Женеві, беручи 21 вересня участь у зустрічах в рамках Генеральної Асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

«Співпраця, – наголосив ватиканський дипломат, – може рятувати людські життя та перемінити здоров’я мільярдів людей у всьому світі», показуючи всім, що відповідь на глобальну кризу повинна мати «багатосторонній характер». У цьому контексті звернено увагу на необхідність утворення належним чином структурованої бази даних, що сприятиме дедалі кращому доступові до інформації, необхідної для винайдення вакцини проти коронавірусу.

«Святий Престол, – заявив архиєпископ Юрковіч, – бажає поновити свій заклик, аби було впроваджене в життя законодавство, яке гарантуватиме, щоб патенти й ринкові правила не стали перешкодою в доступі до ліків, діагностики та медично-санітарних засобів». Цитуючи нещодавню промову Папи Франциска, він зазначив, що «було би сумно, якщо б у випадку вакцини проти Covid перевагу надавалося найбагатшим, зробивши її власністю окремої країни, замість загальної і призначеної для всіх».

Водночас, Постійний Спостерігач Святого Престолу нагадав про те, що крім кризи в охороні здоров’я, міжнародна спільнота долає також екологічну кризу, викликану кліматичними змінами. Також і в цьому випадку технологічні інновації, як і взаємообмін інформацією, є «фундаментальними для глобальної, ефективної і далекоглядної відповіді на кліматичні зміни та для сприяння сталому розвиткові», насамперед, там, де це найбільш необхідне.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *