Відбулася проща київських студентів до Ікони «Надія Молоді»

19 вересня 2020 року представники молоді вищих навчальних закладів міста Києва, звершили прошу до Ікони «Надія Молоді», що перебуває у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ міста Ірпінь на Київщині.

Прощу розпочали із Божественної Літургії у храмі Миколая Чудотворця, що знаходиться на території Національного Університету «Київський Політехнічний Інститут». Молитву очолив о. Василь Барна, студентський капелан НУ «Київський Політехнічний Інститут», у співслужінні з о. Ярославом Павлюком, Головою Центру Академічного душпастирства.

Звертаючись до присутніх душпастир зазначив: «Сьогодні ви вирішили мандрівку з Ісусом. Бажаю, щоб кожен пережив цю мить по особливому. Так як апостоли у сьогоднішньому Євангельському уривку були зачаровані величчю Єрусалимського храму, так і ви сьогодні будете чаруватися присутністю Господа Бога у своєму серці під час паломництва. Просімо Господа Бога, щоб Він давав нам ласку пізнавати Його у малих простих речах».

Опісля, студенти разом з о. Ярославом вирушили у мандрівку. Перша частина маршруту проходила вулицями Києва, а друга – лісом. Під час мандрівки лісом отець Ярослав виголосив три науки. У першій науці душпастир наголосив на важливості читання Слова Божого, яке є нашим дороговказом у щоденних виборах. За його словами це допоможе людям бути щасливими на землі і осягнути Царство Небесне. У другій науці паломники роздумували над вірністю Богові батьків Богородиці Йоакима і Анни. Темою третьої науки були роздуми про перше чудо, яке зробив Ісус у Кані Галилейській.

В Ірпені паломників зустріли отець Мирослав Латинник, адміністратор парафії Різдва Пресвятої Богородиці міста Ірпінь та отець Віталій Воєца. Вони провели для студентів екскурсію храмом та розповіли про історію створення парафії. Опісля, всі присутні помолились Молебень до Богородиці. Звертаючись до присутніх настоятель храму отець Мирослав Латинник пригадав про важливість молитви до Пречистої Богородиці особливо в часи війни та пандемії коронавірусу.

«Напередодні Свята Різдва Пресвятої Богородиці, ми вітали у нашій Парафії, під проводом отця Ярослава Павлюка, пішу прощу з міста Києва! Цьогоріч прочан було небагато, через карантинні обмеження, але головним є те, що ця молитовна піша Проща відбулася!», – написав у соціальній мережі Протоєрей Віталій Воєца.

У свою чергу настоятель Храму Протоєрей Мирослав Латинник пригадав присутнім про важливість молитви до Пречистої Діви Марії. «Ця молитва є особливо важлива в часи війни та пандемії коронавірусу», – наголосив він. Також душпастир нагадав прохання Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ з 2015 року. Передаючи цю ікону до храму, Патріарх доручив молитися повсякчас до Богородиці за усіх, а також в особливий спосіб за молодь!

Самі студенти так розповідають про прощу:

«Я дуже задоволена нашою мандрівкою, вона насправді залишила вагомий слід у моїй свідомості, адже провели ми її з молитвою, піснею та душевними розмовами про Бога, покликання і життєві цінності», – Марія.

«Мандрівка, яка дозволила зупинитись та відпочити від суєти міста, а також відчути легкий дотик Божої руки. Для мене особисто, це була можливість віднайти спокій і мир серця, та ступаючи крок за кроком роздумувати над своїм життям та відносинами з Богом», – Роксолана

Прес-служба Київської Архиєпархії

 

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *