Встановлені нові дані щодо 3 військових частин Росії, які брали участь в агресії проти України

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm зібрали нові докази щодо військовослужбовців ще 3 військових частин ЗС Російської Федерації, причетних до агресії проти України, зокрема, операції захоплення і окупації українського Криму. В цьому OSINT-розслідуванні згадуються факти щодо російських військовослужбовців 382-го окремого батальйону морської піхоти (ОБМП) Чорноморського флоту РФ (в/ч 45765), 727-го ОБМП Каспійського флоту РФ (в/ч 20264) та встановлена участь у військовій агресії 205-го загону управління допоміжного флоту ЧФ РФ (в/ч 43535).

Оновлення бази даних OSINT-досліджень InformNapalm

За результатами цього розслідування інтерактивна база даних InformNapalm щодо доказів агресії РФ проти України буде оновлена та розширена. Наразі в ній фігурують матеріали щодо 99 військових формувань Російської Федерації, зі складу яких відряджались кадрові військовослужбовці, які були задіяні у війні проти України. Після публікації та перекладів цього розслідування в базу будуть внесені ще 3 військові частини і загальні масштаби доказової бази перевищать 100 військових частин Російської Федерації. Це є найбільшою унікальною відкритою базою з OSINT-доказами російської військової агресії у світі. База доступна для перегляду і поширення 6 мовами, а більшість публікацій досліджень перекладені додатково 10 мовами світу. Примітно, що ця масштабна і кропітка робота була проведена та продовжує проводитись волонтерами без підтримки з боку державних органів чи установ, а також без фінансування з боку міжнародних донорів. Проект був реалізований самотужки силами волонтерів та читачів InformNapalm.

Контекст щодо вказаних військових частин ЗС РФ

Зазначимо, що військовослужбовці вказаних 3 військових частин раніше також потрапляли у поле зору OSINT-досліджень InformNapalm, які стосувалися дій РФ у Сирії, але не були долучені у загальну інтерактивну базу даних, бо їх участь у агресії проти України не була встановлена або підтверджена.  Наприклад, військовослужбовці 727-го ОБМП (в/ч 20264) фіксувалися InformNapalm у 2017 році при виконанні прихованих військових завдань на кордоні між Сирією і Туреччиною. А у 2018 колишній військовослужбовець за контрактом в/ч 20264 Мурат Єсалієв був помічений у Сирії, де він виконував бойові завдання як навідник танкової роти “ПВК Вагнера” (проксі-формування ГУ ГШ ЗС РФ). Також раніше було встановлено, що судна забезпечення 205-го загону управління допоміжного флоту ЧФ РФ (в/ч 43535) були залучені до “Сирійського експресу“.

Відправна точка нового OSINT-розслідування в деталях

Відправною точкою нашого нового OSINT-розслідування стала фотографія медалі за окупацію Криму, опублікована в російській соцмережі користувачем з ніком “Made in UssR”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *