Масштабні навчання тероборони на Херсонщині.

Більше 10 бригад територіальної оборони України було залучено до проведення стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля — 2020». Зокрема, в порту Скадовська 124-а окрема бригада територіальної оборони відпрацьовувала оборону морського порту, узбережжя та відбиття диверсійно-розвідувальних сил противника. Цього року у рамках СКШН «Об`єднані зусилля – 2020» близько 3000 резервістів Херсонщини отримують поглиблений досвід щодо виконання своїх безпосередніх завдань.
Заступник командувача Сухопутних військ з територіальної оборони Анатолій Баргилевич розповів: "Головне завдання – відпрацювати питання реагування на виникнення загрози у межах області і України. Особовий склад повинен реагувати на ці ситуації і прибувати на виконання завдань як за добу, а ми ставимо ще більш амбітні цілі, відпрацьовуємо питання, лічені години. В майбутньому плануємо закласти цей процес в законодавчі акти, в тому числі в Закон України «Про територіальну оборону», який зараз розробляється і буде прийнятий найближчим часом."
Резервісти вдосконалюють свої навички щодо охорони та оборони важливих об’єктів в області, контрдиверсійної діяльності та інші заходи у разі вторгнення диверсійних груп противника. Під час зборів вони проходять не тільки індивідуальну підготовку, а й колективне злагодження.
Ігор, командир однієї з військових частин територіальної оборони розповів, що навчання проводяться на шести місцях: "Перше навчальне місце – заходи безпеки, друге – медична підготовка: надання першої медичної підготовки, вивчення військової аптечки, що в ній знаходиться і як нею користуватися, третє навчальне місце – це тактична підготовка, а саме: інструктора навчають як охороняти та обороняти адмінбудівлі, здійснювати патрулювання їх спільно з іншими військовими формуваннями, четверте – це зборка/розборка зброї, а саме автомат Калашникова, пістолет Макаров, та ручна граната ргд-5; п'яте – підготування зброї до стрільби. Також у нас навчальна точка з інженерної підготовки – наші інструктора показують макети мін, як встановлювати розтяжки, як їх обходити, як вправлятися з інженерним обладнанням."
Порядок призову на збори чітко визначений, а ось склад батальйону поступово зазнає змін, позитивних – є достатня кількість військовозобов’язаних резервістів, які уклали контракт на службу у військовому резерві.
Після відповідної підготовки резервісти відпрацьовували визначені завдання і у патрулях. Вони різного віку, знань, й освіти, але їх об’єднує одне бажання – бути корисними своїй державі та докласти максимум зусиль для її оборони.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *