“Об’єднані зусилля — 2020”. Форсування Дніпра.

Форсували водну перешкоду, щоб на протилежному березі відбити у ворога захоплену ділянку суходолу, утримати її до підходу основних сил та забезпечити подальші наступальні дії – активна фаза навчань проходила на Херсонщині, зведений україно-британський підрозділ десантників тренувався спільно діяти під прикриттям винищувачів. За діями військових спостерігав Президент України Володимир Зеленський та посли країн – учасниць навчань.
За задумом командування, батальйонна тактична група однієї з окремих десантно-штурмових бригад Збройних Сил України та інтегрована в неї ротна тактична група 16-ї десантно-штурмової бригади Збройних сил Великої Британії повинні з «боєм» захопити плацдарм на протилежному березі великої ріки, утримувати її та забезпечити переправу на відбиту у «ворога» ділянку ударного угруповання своїх військ, яке, своєю чергою, повинно розвинути успіх наступальними діями до визначених рубежів.
Напередодні під час всебічної розвідки «ворожих» позицій, сил та засобів ураження було залучено водолазів-розвідників. Досвідчені плавці дослідили протилежний берег на наявність інженерних та мінно-вибухових загороджень, фортифікаційного обладнання, пасток. Крім того, водолази заклали у дно та берег Дніпра дистанційно керовані вибухові пристрої.
У ролі ворога були підрозділи однієї із наших мотопіхотних бригад. Спочатку по ворожих позиціях «вдарила» артилерія і пара винищувачів Eurofighter Typhoon Королівських повітряних сил ЗС Великої Британії, придушивши роботу пунктів управління та вразивши місця зосередження живої сили й техніки.
Далі у води Дніпра для пророблення проходів в інженерних загородженнях противника у складі передового загону БТГ вплав зайшли бойові машини дистанційного розмінування місцевості. Перед самим берегом ці установки на плаву «запустили» заряди розмінування, які здатні пророблювати проходи в мінних полях завширшки до 6 та довжиною до 90 метрів. За ними на швидкохідних човнах «Колібрі» на протилежний берег висадилося п’ять груп розмінування, до складу яких також входили військовослужбовці Великої Британії, що виконали інженерну дорозвідку плацдарму.
Згодом розпочалося ключове дійство цього етапу операції. Дніпро на паромних установках форсував британський десантний підрозділ на ББМ «Козак». За підтримки нашої авіації, протиповітряних зенітних установок ЗУ-23 та надводного загороджувального загону підрозділи Сил підтримки розгорнули понтонно-мостову переправу. Понтонно-мостові батальйони навели наплавний міст завдовжки близько півкілометра. Водночас ліворуч, для введення противника в оману, поставала посеред води хибна переправа із макетами танків на понтонах…
Шлях для просування вперед основних сил угруповання військ було забезпечено.
Олександр Яковець, командувач Сил Підтримки ЗС України, розповів, що найскладнішим завдання під час форсування водної перешкоди було пророблення проходів на протилежному березі. Через Дніпро військові переправилися за 1 годину і 18 хвилин, а саму 547 – метрову мостову переправу – всього за 54 хвилини.
Збройні сили Великої Британії активно співпрацюють з Україною з 2015 року. І ці навчання – не перші, втім, масштаб проведення переправи через Дніпро вразили британських військових.
Ієн Кейв, начальник штабу Польової армії Великої Британії поділився: «Переправа через Дніпро – найбільш масштабна операція з форсування водної перешкоди, яку я бачив у житті». А співпрацю українських і британських військових генерал оцінив лаконічно: "Саме такий вигляд має успіх." – зазначив генерал.
Тимчасовий повірений у справах Великої Британії в Україні Ніколас Гаррокс зауважив, що теж вражений діями зведених підрозділів та наголосив: " Для великої Британії – це дуже важлива зона у стратегічному плані, адже ми підтримуємо територіальну цілісність України і плануємо забезпечити захист у цій зоні, тому що це дуже важливо саме на стратегічному рівні."
Відео: Військове телебачення України.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *