Глава УГКЦ: «Хрест – окраса вселенної, хрест – надія навіть ангелів»

У сучасних обставинах, коли людство є розгублене, принижене, дуже часто ми відчуваємо, що не до кінця розуміємо, що з нами діється. Звідки взяти нам силу, щоб усе перенести? Звідки нам взяти силу, щоб з дня на день не впадати у відчай, але підніматися і крокувати з оптимізмом уперед?! Ця сила нам сьогодні подається воздвиженням нашого Спасителя на хресному знамені, яке сьогодні урочисто підноситься у наших храмах, у наших серцях у житті кожної віруючої людини. Про це сказав сьогодні Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового.

Проповідник відзначив, що сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших свят у році – свято назване Воздвиженням Чесного і Животворящого Хреста.

«Христос розпинається, помирає, возноситься на хрест, щоб підняти, воздвигнути людину. Тому свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста є святом великого християнського оптимізму. Немає такого упадку, з якого ми не можемо встати. Тому що ми віримо в Розп’ятого. Нема такого упадку, з якого Христос нас би не підняв у своєму русі воздвиження. Немає такого зневаженого, якому Христос не привернув би гідності», – переконує духовний лідер українців.

Свято Воздвиження показує, що силою відродження Христової Церкви є сила, яка випливає з Хреста Господнього. «В історії Христової Церкви було багато різних гонінь, знищень, переслідувань, але кожного разу Церква воскресала разом зі своїм Воскреслим Спасителем», – вважає Блаженніший Святослав.

Секретом відродження, живучості Христової Церкви є сила воздвиження нашого Спасителя.

«Тому ми кажемо, що єдиною владою, єдиною силою, яку має Церква, – є сила Христа. Єдиною справжньою мудрістю, якою втішається віруючий Божий народ, є мудрість Христа. Єдиною справжньою надією, яка навіть мертвих веде до воскресіння, є надія, яка випливає з Христа Господнього», – сказав Предстоятель і додав: «Тому навіть на могилах наших покійних ставимо знак хреста. Знак хреста став найважливішим символом християнина, символом християнства, яке вінчає наші храми, наші домівки, наші школи,.. весь простір життя людини».

«Тому ми кажемо, що хрест – це є слава Церкви. Хрест є окраса вселенної, хрест – це є надія навіть ангелів», – вважає Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *