Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

Водолазна школа готує черговий набір курсантів за участі іноземних інструкторів

У ВМС продовжено набір курсантів до водолазної школи: нагадаємо, через пандемію цього року було здійснено лише один випуск спеціалістів-навесні, але тепер процес повертається у звичайне русло. Новий курс слухачів щойно завершив теоретичну підготовку і вирушив відпрацьовувати практичні завдання – спочатку у басейні під керівництвом інструкторів, а невдовзі – і у складі водолазної станції у відкритому морі. За перебігом занять цього року спостерігали іноземні ментори – інструктори з Великобританії та Данії, що прибули до Одеси в рамках міжнародної місії військової освіти й допомоги Україні «Орбітал».
Аби отримати допуск до підводних робіт на глибині, курсант має пройти школу водолазів. У водолазній школі ВМС готують не лише представників ЗС, а й інших силових структур.
Начальник кодолазної школи ВМС ЗС України Сергій Титаренко розповів: "Наша школа призначена для підготовки тільки військових водолазів, цивільних ми не готуємо. Що стосується військових водолазів, то школа наша призначена для підготовки водолазів як для Збройних сил, так і в цілому для інших збройних формувань та правоохоронних органів України."
Протягом першого року роботи школи водолазів встигли підготувати 4 команди і близько 60 фахівців. Цього року довелося зважати на карантинні обмеження і зменшити набір груп до двох – розповідають викладачі, втім, незабаром школа планує надолужити випуск водолазів базової кваліфікації та готувати і вузькопрофільних спеціалістів вищої кваліфікації. Починають навчання, як і в решті звичайних шкіл – з теоретичної бази.
Сергій Титаренко: "Зараз ми готуємо водолазів тільки в водолазному спорядженні з відкритою схемою дихання. Курс розрахований на 8 тижнів, з яких 4 тижні – це теоретична підготовка, під час якої також проходять спеціальні занурення, проходить і фізпідготовка, спецпідготовка проводиться в басейні. Після проходження теоретичного курсу курсанти здають залік на допуск до навчальних спусків, тільки після складання цього заліку вони можуть працювати у водолазному спорядженні."
Бажаючих отримати професію військового водолаза – останніми роками не дуже багато, до того ж – не кожен і підійде, тож, на жаль, кадрова нестача відчувається – бідкаються викладачі. Тут має все співпасти – і відмінна фізична форма, і вміння правильно дихати. А це, як показує досвід – не кожному до снаги.
Начльник циклової комісії Водолазної школи Олег Воробець розповів, що перед навчанням охочі до опанування водолазної справи повинні пройти медкомісію на визначення придатності до навчань під водою, спусків та робіт.
Першою в практичному блоці йде індивідуальна робота зі спорядженням у басейні. За кілька тижнів курсанти попрямують у відкрите море, де їм належить відпрацювати різні специфіки та напрямки водолазних робіт – виконуватимуть поставлені командиром завдання, забезпечуватимуть процес підводної роботи та навчатимуться страхувати один одного. Найважливішим етапом є відпрацювання аварійних і рятувальних ситуацій та прохід по заданному маршруту. Занурюватися курсанти мають теж поступово, на фініші навчання – на глибину до двадцяти, а потім і у 30 метрів.
Базового курсу зазвичай вистачає сімдесятьом відсоткам слухачів, кому видається, що цього замало – наступного року отримають можливість повернутись до школи вищої підводної підготовки аби підвищити свою кваліфікацію.
Вирізняється з – поміж інших нинішній курс ще й тим, що на ньому присутні ментори з місії «Орбітал» – фахівці з Великої Британії та Данії. Вони спостерігають за викладацьким досвідом водолазів школи, напрацьовують рекомендації й поради, аби у подальшому скоординувати роботу із нашими спеціалістами під час спільних заходів та навчань.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *