Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

«
»

Біля парку 700-річчя Львова влаштували дощовий квітник.

У Львові поруч із зупинкою громадського транспорту на пр. В’ячеслава Чорновола біля парку 700-річчя Львова активісти влаштували дощовий квітник. Облаштування рослинної композиції відбулося у межах «Майстерні міста 2020» та має на меті адаптувати простір до наслідків кліматичної зміни.

Фото www.facebook.com/plato.ua

Ідея дощового квітника належить громадській організації «Плато». Разом із зацікавленими містянами активісти сформували багаторічну квіткову композицію, рослини в якій завдяки вибудованій дренажній системі збирають та затримують дощові опади з сусідніх хідників. Це дозволяє забрати надлишок вологи з ущільнених поверхонь та скерувати його для підживлення рослинності в межах квітника, розповіла голова ГО «Плато» Анжеліка Зозуля.

Фото www.facebook.com/plato.ua

За її словами, для висадки дібрали рослини, стійкі до надмірного зволоження та витривалі в умовах тривалої посухи. Рослини відповідають за фільтрацію дощових вод, а також за очищення та зволоження повітря, що є особливо актуальним поруч із дорогою з інтенсивним рухом автотранспорту.

«Реалізуючи водночас практичні та естетичні проєкти, на зразок цього, ми прагнемо популяризувати серед містян необхідність використання природоорієнтованих рішень. Особливо актуальним це є з точки зору адаптації міського простору до наслідків кліматичної зміни. Адже з роками Львів все більше буде потерпати від раптових інтенсивних злив і надмірних періодів спеки, і нам потрібно вже зараз пристосовуватися до цього», – зазначила Анжеліка Зозуля.

Окрім дощового квітника, справа від головного входу до Парку імені 700-річчя Львова активісти підготували ділянку для майбутньої висадки різнотрав’я.

Фото www.facebook.com/plato.ua

«Головний мотив такого експерименту – показати, що лучні трави є вдалою альтернативою традиційним газонам для значної частини міських зелених зон. Рослини такого типу до 10 разів вищі за газон, а це означає, що вони краще поглинають пил та шкідливі речовини, які потенційно можуть утворювати смог. Разом з цим, утримання такого різнотрав’я є значно дешевшим та більш дружнім для довкілля», – зазначила Анжеліка Зозуля.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *