В Одесі у межах операції UNIFIER проходять курси з тактичного маневрування

Відповідно до плану міжнародного військового співробітництва України з країнами НАТО і державами-учасницями, а також програми «Партнерство заради миру», до Одеси в рамках міжнародної тренувальної місії UNIFIER прибули інструктори з тактичної підготовки командирів бойових частин та штурманів українських військових кораблів та катерів за стандартами альянсу. Одне з головних завдань місії — відпрацювання з українськими військовими моряками основ взаємодії та сумісності флотів обох держав для спільних дій під час навчань.
Слухачі курсів впевнені – такі тренінги дійсно зможуть вплинути на якість взаємосумісності та взаємодію військово-морських сил партнерів.
Командир бойової частини штурманської та зв’язку патрульного катера «Прилуки» Олексій Жданов: "Способи маневрування у нас ідентичні, але дані, які використовуємо ми, у них значно простіші. Всі країни-члени НАТО користуються стандартизованими методами взаємодії, і вони навчають нас саме цих стандартів. Канадські ментори вчать спільному способу передачі сигналів, які ми маємо використовувати під час міжнародних навчань. До слова, вони приїхали зі своїм обладнанням та своїми посібниками й наочно роз’яснюють, як усе це використовувати. Для нас це цінна інформація."
Один з канадських інструкторів – Нікіта Ковальов. Він – син емігранта з радянського союзу, океанолог-акустик, що нині поєднує свою наукову роботу з військовою службою на флоті та менторством у навчальній місії UNIFIER. За чотири з половиною роки військової служби побував у різних куточках світу, океанах і морях, а нині пункт призначення – Україна, де тренується сам і навчає інших.
Нікіта Ковальов, інструктор місії UNIFIER: "Я – штурман та інструктор з тактичної навігації, до моєї компетенції відноситься прокладання маршрутів, рух кораблів або груп кораблів від 2-х до 20-ти, і моє завдання і відповідальність – щоб ці кораблі рухалися безпечно, і у підсумку виконали поставлене завдання."
Після завершення тренінгів з тактичної навігації і зв'язку, заняття продовжаться на кораблях ВМС України. Кажуть – в планах відпрацювати більше елементів та заходів взаємосумісності між флотами на морі в рамках стратегічного партнерства з колективної безпеки у Чорноморському регіоні.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *