ВМС України отримали причал для базування «Айлендів» у порту Південний

Військово-морські сили Збройних сил України у порту «Південний» урочисто відкрили новий пункт базування. Тут буде розміщено дивізіон патрульних катерів типу Island.
Раніше цей причал використовувався Українським науковим центром екології моря для базування суден, які утилізували у 2009 році, а тепер його передали ВМС України для базування дивізіону патрульних катерів.
У перший день жовтня тут відбулися урочисті заходи, на які морем на патрульному катері «Старобільськ», прибув командувач українських Військово-морських сил контр-адмірал Олексій Неїжпапа, його заступники та почесні гості.
Командувач виду зазначив: "У цій бухті є стратегічні підприємства, які мають дуже великі потужності, і тому військові повинні тут бути і мати змогу їх захищати. Цей причал буде призначений для розміщення дивізіону патрульних катерів, штаб дивізіону уже знаходиться тут і два катери типу Island будуть тут розміщуватися на постійній основі. Ще три таких катера ми отримаємо в наступному році."
Представники командування військового флоту оглянули адміністративну споруду пункту базування, внутрішні приміщення якої вже готові до експлуатації.
Сьогодні тут людно – для проведення урочистих заходів з нагоди підйому військово-морського прапору над новим пунктом базування катерів національного флоту, вишикувався особовий склад.
Присутні вшанували пам'ять загиблих військовослужбовців, які поклали свої життя за незалежність і територіальну цілісність України, хвилиною мовчання.
Продовжився захід виступом Командувача ВМС, який привітав всіх з відкриттям пункту базування та зауважив, що отримання причалу у порту Південний – це свідчення зміцнення позицій українського флоту та посилення наших спроможностей в Чорному морі, відповідно до Стратегії національної безпеки України, в якій визначено конституційний курс Держави на забезпечення незалежності і державного суверенітету, відновлення територіальної цілісності України, набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО.
Очільник українських ВМС подякував всім за підтримку і допомогу та наголосив, що Чорне море – це не внутрішнє море РФ, а міжнародні води і велика дорога, яку ВМС України, разом із партнерами, будуть захищати.
Прапор ВМС ЗС України з рук командувача українського військового флоту отримав командир дивізіону надводних кораблів Павло Рудь.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *