Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

Мова — це зброя.…

День українськомовн…

Скільки можна поступово, вже…

Скільки можна посту…

«
»

Владика Степан Сус: «Жовтень – місяць особливої молитви до Богородиці. Вчимось від Неї молитися мовчки і чути Божу волю»

Голова ПМВ владика Степан Сус очолив Архиєрейську Літургію в храмі Пресвятої Трійці Отців Василіян у Вільнюсі у співслужінні з єпископом Вільнюської архідієцезії Арунасом Понішкайтісом. Єпископам співслужили настоятель монастиря Пресвятої Трійці у Вільнюсі о. Микола Козелківський, ЧСВВ, заступник Голови ПМВ о. Андрій Гах і секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

«Для нас приємно бути тут, у Вільнюсі, зустрічати наших людей, українців. Приємно бачити, що ви є в церкві, що ви стараєтесь приходити і бути на молитві. Жовтень – місяць особливої молитви до нашої заступниці Богородиці. За новим календарем ви 1 жовтня відсвяткували Свято Покрови. І я хотів би наголосити на двох аспектах життя Матері Божої», – зазначив владика Степан під час проповіді.

 

Перший аспект, зауважив Голова ПМВ, – це вміння годитися і чути Божу волю.

 

«Кожен день, молячись “Отче Наш”, ми промовляємо «Нехай буде воля Твоя, – як на Небі, так і на землі». Цими словами ми перш за все пригадуємо собі, що ми як люди віруючі переконані, що Божа воля є завжди доброю в нашому житті. Навіть якщо іноді для нас щось є незрозумілим, дивним, важким для сприйняття або приносить терпіння, випробування. Великий Божий дар – коли ми дивимося на світ очима віруючої людини. Бути побожним означає дивитися і сприймати все по Бозі, після Бога. Ми Бога ставимо на перше місце, а потім дивимось на все, що життя нам дає. Молитись до Матері Божої, просити у неї заступництва означає вміти годитися з Божою волею», – промовив Голова ПМВ.

 

Другий аспект життя Богородиці, відзначив владика Степан, – молитва мовчання.

 

«Те, чого нам всім інколи бракує, – і єпископам, і священникам, і мирянам, – вміти побути в тиші, просто помовчати. Молитва мовчання – це та молитва, якої ми вчимось з життя Богородиці, читаючи Святе Писання. У Новому Завіті дуже мало моментів, коли Марія щось говорить чи навчає. Ми бачимо, що Вона завжди є поруч Христа, але Вона мовчить. Тож дуже важливо знаходити час, просто побути у тиші, просто помовчати.  Пресвята Богородиця молилася мовчанкою, але в тому мовчанні вона більше розуміла, більше сприймала – і те, що Бог від неї хоче і те, що вимагає оточення», – зауважив єпископ.

 

«Переживаючи цей місяць жовтень від свята Покрови Матері Божої, віддаймо себе під надійний захист Богородиці. Вчимось від Неї молитися з Божою волею і молитися мовчки. Нехай Мати Божа буде нашим надійними захистом на всіх стежках життя», – промовив до вірних Голова ПМВ.

 

Владика Степан також передав всім українцям греко-католикам Литви вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава і подарунок для місцевої громади – антимінс з мощами Йосафата Кунцевича.

 

Джерело: Пасторально-міграційний відділ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *