Морська практика курсантів Інституту ВМС

За півроку випускники Інститут ВМС Національного університету «Одеська морська академія» нестимуть службу на кораблях, катерах та суднах національного військового флоту. Важливою частиною їх підготовки, безумовно, є практична складова. Згідно з навчальним планом військового вишу, курсанти нині проходять стажування на бойових одиницях флоту.
Це – один з фінішних етапів навчання в інституті ВМС. Іван Овчар – курсант 6-ого курсу. Його майбутня спеціалізація – командир штурманської бойової частини та бойової частини зв’язку. Кожна практика, вважає курсант, допомагає здобувати безцінний досвід.
"В мене була непогана теоретична база, яку я здобув в Інституті ВМС, – розповідає Іван, – але, як ми знаємо, кожна база має бути закріплена хорошою морською практикою."
Штурманська бойова частина та частину зв’язку виконує одну з найважливіших функцій на кораблі, вважає Іван: " Вона відповідає за навігаційну безпеку плавання в морі, а також виконання всіх маневрів. Тобто штурман вложив якусь частинку себе: своїх знань, навичок, для того, щоб правильно видати курс і пеленга і так далі, щоб командир міг прийняти рішення і виконати поставлене завдання."
Під час стажування юнак виконував роль дублера командира штурманської бойової частини та бойової частини зв’язку та брав участь у відпрацюванні пошуку і рятування судна, що зазнало лиха, основних заходах медичної евакуації, буксируванні судна, передачі вантажів на ходу тощо. Частина елементів, особливо в частині зв’язку, виконували англійською мовою.
Стажування курсантів-випускників триватиме до середина листопада.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *