Королівський «Dragon» Великої Британії зайшов до Одеси. Відбулася протокольна зустріч

7 жовтня, відповідно до плану Міжнародного військового співробітництва, до Одеського морського порту увійшов есмінець Королівського Військово-Морського флоту Великої Британії "Dragon".
У відкритому морі британський корабель зустрічав патрульний катер ВМС України «Старобільськ».
Ця могутня бойова одиниця Королівського британського флоту до Одеси завітала вперше. HMS «Dragon» швартується на головному причалі пасажирського комплексу.
Мета візиту есмінця – підтримання військового діалогу, обговорення актуальних питань регіональної безпеки в Чорноморському регіоні та проведення спільних заходів підготовки екіпажів кораблів за єдиними стандартами.
Довідково: Есмінець протиповітряної оборони HMS «Dragon» – це єдиний корабель Королівських ВМС Великобританії, який на кожній стороні корпусу має зображення червоного валлійського дракону – національного символу Уельсу.
До складу Королівського флоту він увійшов на початку 2012 року. Водотоннажність корабля 8500 тонн, довжина – 152 метри, ширина – 21 метр, осадка – понад 7 метрів.
Озброєний 114-мм гарматою "Mark-8", пусковими установками протикорабельних ракет «Harpoon», зенітною артилерією і зенітними керованими ракетами.
Цього ж дня у будинку офіцерів відбулася протокольна зустріч між делегаціями Військово-Морських Сил двох країн.
Британських гостей зустрічав заступник командувача ВМС ЗС України Олексій Доскато.
Сторони обговорили питання регіональної безпеки у Чорноморському регіоні та визначили пріоритетні напрямки двостороннього військового співробітництва у військово-морській галузі.
Заступник командувача українського військового флоту Олексій Доскато наголосив: "Візит есмінця Королівських ВМС «Dragon» до України є продовженням військової співпраці та показує підтримку Великою Британією України на міжнародному рівні. Для нас візит цей дуже важливий, тому що в даний час проходить візит Президента України Володимира Зеленського до Великої Британії, від якого ми очікуємо нових взаємовигідних ініціатив на подальшу співпрацю. Під час цього візиту запланована низка заходів підготовки, під час якого наш персонал підвищить свій рівень майстерності та рівень взаємосумісності з провідними країнами світу.
В свою чергу, командир корабля Королівських ВМС Великої Британії «Dragon» Гілс Палін подякував за теплий прийом та зауважив, що така взаємодія є взаємокорисною.
На завершення зустрічі сторони обмінялися пам’ятними сувенірами.
Тепер червоний уельський дракон прикрашатиме і Командування ВМС України.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *