Владика Йосиф Мілян: «Молодь захоплювала Любомира Гузара, тому УГКЦ отримала молодого Главу Церкви»

Свідоцтвом того, що молодь захоплювала Блаженнішого Любомира було і в тому, що він, вже коли передав владу теплою рукою, безнастанно зустрічався з молоддю, тобто, його запрошували різні наукові та навчальні установи, інститути, університети – по цілій Україні. І він їздив.

Такими спогадами про Блаженнішого Любомира Гузара поділився владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архієпархії у проєкті «Сім штрихів до портрета Блаженнішого Любомира Гузара».

Єпископ поділився, що Блаженніший Любомир був зацікавлений в розвитку молодіжного апостоляту, оскільки – стверджує Владика Йосиф, –  його особистий ріст, як голови Патріаршої Комісії у справах молоді ріс разом із Блаженнішим, який «мав на оці справу молодіжної політики».

«Я пригадую, ми в 2007 році готували чергову Сесію Патріаршого Собору на тему: «Молодь у Церкві Третього тисячоліття», і я знаю як він був зацікавлений цією тематикою, як він пробував допомогти в організації, його участь на сесіях», – згадує владика Йосиф.

За словами єпископа, йому було не просто: йти коридорами університетів, підніматися сходами, – при його проблемі – не бачити тих сходів, не бачити тих молодих людей, але мусів, відчувати їх серцем, він вмів їх захопити, він включався в одну хвилю з молодими людьми, він вмів відповісти на їх запити, він вмів говорити мовою молоді у вісімдесят років. І це неабияке мистецтво.

«Блаженніший часто говорив, – пригадує владика Йосиф, – Церква завжди молода. І, будь-який Провідник Церкви, незважаючи на свій вік, розуміючи, що Церква завжди молода, мусить бути у тренді молодіжного духа, бо Святий Дух відновлює, як казав Святий Папа Іван Павло ІІ, лице землі, – цієї землі. Церква молода, бо завжди її наповнюють немовлята, бо через ласку Святого Духа – все нові і нові ідеї».

«Церква є за духом молодою, і потребує молодих за духом священників, потребує молодих єпископів, потребує – і ми його маємо – молодого Патріарха, який справді впевнено, світло і твердо ступає, домальовуючи ще недописані штрихи портрета Глави Церкви, які не встиг зробити ще за свого життя Блаженніший Любомир, якому дяка за його служіння. Синівська дяка і Вічна пам'ять!», – додав єпископ.

Довідка

Проєкт «Сім штрихів до портрета»:

1. Про розбудову УГКЦ та зміцнення Церкви в Україні.
Автор: Блаженніший Святослав Шевчук, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Отець і Глава УГКЦ.

2. Про наближеність Блаженнішого Любомира Гузара до патріарха Йосифа Сліпого та митрополита Андрея Шептицького.
Автор: архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, президент Українського католицького університету.

3. Співпраця з молоддю — зустрічі з молоддю, звернення, діалоги.
Автор: владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії.

4. Бути людиною! Простота, людськість та мудрість Блаженнішого Любомира Гузара.
Автор: владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

5. Духовне батьківство — про рідних та родину.
Автор: п. Марія Рипан, племінниця Блаженнішого Любомира Гузара.

6. Екуменічна діяльність Блаженнішого Любомира Гузара.
Автор: о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин.

7. Перебування Блаженнішого Любомира Гузара у Вінниці в 2012 році.
Автор: о. Григорій Рогацький, Згромадження Воплоченого Слова, настоятель храму Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ у Вінниці.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *