Есмінець «Dragon» брали на абордаж та відпрацьовували спільні дії за стандартами НАТО

На борту есмінця Королівських ВМС Великої Британії «Dragon» військові моряки України тренувалися підвищувати свій рівень майстерності та взаємосумісності зі Збройними Силами провідних країн світу, спільно виконували поставлені завдання та оглядали технічні засоби.
До Чорного моря ракетний есмінець зайшов в ніч на 5 жовтня, після тритижневого патрулювання у складі багатонаціональної ескадри, і вже за два дні ошвартувався у самому центрі Одеси – на головному причалі пасажирського комплексу, щоб продемонструвати підтримку Великої Британії та продовжити діалог військової співпраці з ВМС України.
Присутність кораблів країн НАТО в Чорному морі робить його значно безпечнішим, зважаючи на постійні агресивні виклики з боку РФ.
Командир корабля "Dragon" ВМС Великої Британії Джайлс Пелін: "Захід в Чорне море – це ще й стримуючий фактор агресії. Ми демонстрували ефективну взаємодію з авіаційною компонентою на Чорному морі. Це підтримка не тільки України, але й інших наших союзників в цьому регіоні»
На борту есмінця, між екіпажем корабля та персоналом ВМС України (зі збереженням всіх карантинних обмежень) було проведено низку спільних заходів підготовки за єдиними стандартами.
Спочатку українським військовим показали озброєння доглядових команд корабля та вертолітний майданчик есмінця, який дозволяє приймати габаритні вертольоти, а його ангарні можливості розраховані на один важкий або два легких гвинтокрила.
Далі британські військові провели заняття з фахівцями авіаційних спеціальностей ВМС України: розповіли про авіаційну техніку есмінця та їх можливості у пошуково-рятувальних діях.
Наступна локація – проведення заняття з боротьби за живучість. На кораблі такого класу екіпаж становить більше 250 осіб, а тому, у разі виникнення загорання чи задимлення, запускають систему вентиляції приміщень.
Далі – практика. З борту есмінця спустили на воду швидкохідний катер, на якому розмістилися кілька осіб доглядової команди «Драгена» та група військовослужбовців сил ССО ЗС України.
За єдиними стандартами було відпрацьовано штурмові й абордажні дії з метою висадки на судно, щоб в подальшому провести його догляд.
Командир корабля "Dragon" ВМС Великої Британії Джайлс Пелін:
«Сьогодні ми зосереджуємо свою увагу саме на військово-морській компоненті Збройних сил України. Британія є організатором та ініціатором такої військово-морської підготовки, яка має намір покращувати і розвивати професійні навички особового складу ВМС ЗС України. Таким чином, ми передаємо свій досвід нашим союзникам у захисті від агресії на морі та, водночас, поважаємо і їхні вміння та навички.»
Тож, Велика Британія продовжує виконувати взяті на себе зобов’язання та сприяє відновленню ВМС України.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *