Блаженніший Святослав: «Пам’ятаймо, що у човні сучасного людства з нами є Господь Бог»

Сьогодні ми в особливий спосіб почуваємо себе людством, пов’язаним одним човном. Якщо ми дозволимо Йому ввійти в наш човен, якщо закинемо на його слово сіті і зробимо те, що Він нам каже, навіть коли людська логіка нам каже протилежне, тоді ми відчуємо явлення Бога у нашому життєвому досвіді. Тоді ми зможемо зрозуміти у чому полягає суть християнського покликання і життя. На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, під час проповіді в неділю, 11 жовтня 2020 року.

Сьогодні ми чуємо історію про те, як Ісус Христос, який приходить на берег Галилейського моря проголошувати Євангеліє, зустрічає рибалок, які не змогли спіймати риби і до певної міри знаходилися у ситуації смутку і зневіри. Ба більше – після проповіді Христа більшість людей побачили їхній сором через порожні човни.

«Розчарованим рибалкам, – зазначає Предстоятель УГКЦ, – Христос каже відчалити на глибину і закинути сіті». Як пояснив Блаженніший Святослав, така ситуація була для них дивною, бо професійні знання рибалок підказували, що час і місце, про яке каже Христос, є непридатними для риболовлі. Проте Петро вирішує на слово Христа закинути сіті. Очевидно, що він до кінця не вірить, що щось зміниться. В результаті стається чудо, і вони ловлять стільки риби, що їхні сіті починають рватися, а в човні бракує місця для риби. В результаті, Симон розуміє, що перед ним не якийсь дивак, а живий Бог.

Проповідник порівняв реакцію Петра на побачене чудо із Богоявлінням у Старому Завіті. «Богоявління у човні – це досвідчення Божої присутності у момент найбільшого сорому, яке цілковито змінило життя рибалок, що стали апостолами», – пояснив Отець і Глава УГКЦ.

На його переконання, ми дуже часто думаємо, що Бог до нас прийде лише тоді, коли ми заслужимо на Його увагу. Якщо подивимося на духовний досвід, ми побачимо, що Господь Бог стає поруч з людиною, можливо, у найбільш незручний для неї момент.

«Господь Бог є завжди в нашому човні, особливо тоді, коли ми відчуваємо розчарування і безсилля. Ми повинні зрозуміти, що човен – це життєвий простір людини з її вміннями і знаннями, ставленнями до Бога і до ближнього. В той час, коли ми почуваємося самотніми, думаємо, де є Бог, чому нас покинув, особливо тоді, коли досвідчуємо безплідність зусилля. У той момент нам необхідно у своєму човні по-справжньому почати шукати живого Бога. Цікаво, що Він завжди є першим, хто до нас промовляє», – переконаний Блаженніший Святослав.

Глава Церкви зауважив, що сьогодні ми живемо в важкий час, коли важко зрозуміти події, які відбуваються. «Сьогодні зусилля людської мудрості і знань часто є безплідними. Ми боремося з пандемією чи іншими негараздами. Як часто ми почуваємо себе тими рибалками, які полощуть порожні сіті у порожньому човні», – зазначив Предстоятель Церкви.

«У таких ситуаціях Христос щоразу каже нам: Не опускай руки, відчали на глибину – туди, де найбільш небезпечно, і ще раз закинь сіті. Можливо, у невластивий час і у невластиву годину. Якщо ми це зробимо на його Слово, тоді досвідчимо силу і плідність Божої животворчої сили і Його Духа», – переконаний проповідник.

«Нехай досвід перших апостолів стане нашим досвідом, щоб ми зрозуміли, що ми, як каже Папа Франциск, є людством, яке пливе в одному човні. Пам’ятаймо, що у човні сучасного людства з нами є Господь Бог. Нехай момент страху і трепету стане моментом відкриття присутності всеперемагаючої сили живого Бога між нами», – побажав на завершення Отець і Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *