Наукова конференція «Екуменізм в Україні: Mission impossible?»

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету та Комісія УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин проведуть спільний захід.

15 жовтня о 15:00 відбудеться наукова конференція, у якій візьмуть участь голови єпархіальних екуменічних комісій УГКЦ та зацікавлені питанням єдності Церков. Захід транслюватиметься онлайн через зум.

Зі своїми доповідями на конференції виступлять:

·- о. Іван Дацько, президент ІЕС,

·- Мирослав Маринович, віцеректор УКУ,

·- о. Роман Фігас, науковий працівник ІЕС,

· – Тарас Курилець, науковий працівник ІЕС.

Модеруватимуть захід:

· – о. Ігор Шабан, голова Комісія УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин,

·- Павло Смицнюк, директор ІЕС.

У XX столітті на заході християни змогли здійснити значний прогрес в екуменічному русі. Протестантські, Католицька та Православні Церкви розвинули своє вчення, роблячи його більш інклюзивним та відкритим до діалогу з іншими конфесіями, постало чимало ініціатив примирення та діалогу між Церквами, з’явилися спільні документи, подекуди і міжцерковні об’єднання. Однак в Україні екуменізм залишається поки що в «зародковому» стані. Християни тут ще мало знають про духовність і вчення інших християнських конфесій, існує чимало упереджень, бракує практичних ініціатив поєднання та співпраці. Тому, щоб могти рухатися вперед, потрібно поставити перед собою запитання:

Які процеси вплинули чи продовжують впливати на збереження церковних поділів? Які причини міжконфесійних упереджень в Україні? Що повинні зробити українські Церкви для подолання ворожнечі, започаткування діалогу та проведення широкомасштабної співпраці?

Щоб взяти онлайн участь у конференції необхідно зареєструватися, заповнивши відповідну форму тут

Більше інформації на фейсбук-сторінці

www.ecumenicalstudies.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *