У Львові канікули почнуться 19 жовтня, у Тернополі – 21, а в Франківську триватимуть два дні.

Освітяни Львівщини розглянули рекомендацію міністерства, та з огляду на ситуацію із захворюваністю на коронавірусну інфекцію серед школярів та педагогічних працівників, дійшли спільної думки, що шкільні канікули можна провести з 19 до 30 жовтня.

Фото https://loda.gov.ua

«З понад 280 тисяч учнів Львівської області, 100 на сьогодні хворіють на COVID-19. З 34 тисячі працівників закладів загальної середньої освіти, на коронавірус хворіють 269. Із 1181 закладів загальної середньої освіти на Львівщині станом на сьогодні на дистанційному навчанні перебуває 9 закладів: 5 шкіл у Сокальському районі, а також у Мостиському, Пустомитівському районах та Кам’янка-Бузькій ОТГ. На самоізоляції загалом перебуває 183 класи, з яких 50 –у Львові», – повідомила провідний спеціаліст відділу дошкільної, загальної, середньої освіти та позашкільної роботи Львівської облдержадміністрації Леся Босак.

Рішення щодо початку шкільних канікул на Львівщині ще розглядатиме обласна комісія ТЕБ і НС. Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до комісії із пропозицією почати канікули у школах з 19 жовтня.

«Щодо шкіл є чітка рекомендація, щоб із четверга, 15 жовтня, діти йшли на канікули. Я вважаю, що це зарано. Якщо таке робити, то вже з понеділка. Тому з таким проханням я звернувся до обласної комісії ТЕБ і НС. Адже батьки не можуть за два дні спланувати, що діти мають бути вдома. Щодо садочків, то вони будуть працювати», – зазначив Андрій Садовий.

Управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації назвало рекомендацію МОН розпочати осінні канікули в загальноосвітніх навчальних закладах з 15 жовтня через поширення коронавірусу слушною, проте відповідне рішення прийматиме педагогічна рада кожної школи окремо.

«Ми щодня фіксуємо велику кількість учнів та педагогічних працівників, які захворіли на коронавірус. За вихідні в області захворіло майже 30 учнів та 22 педагогічні працівники. Я вважаю, що такі заходи, які пропонує МОН, дозволять зменшити кількість захворюваності серед учасників освітнього процесу, не лише на Тернопільщини, а й в Україні загалом. Рішення про початок осінніх канікул прийматиме педагогічна рада кожної школи», – прокоментувала керівниця управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома.

Фото https://gk-press.if.ua

У школах Тернополя осінні канікули не планують переносити, вони почнуться 21 жовтня і триватимуть до 26 жовтня, оскільки стрімкого росту захворюваності у школах не спостерігають, повідомили «Z» у пресслужбі Тернопільської міськради.

На сьогодні, за інформацією керівниці прес-служби ТМР Мар’яни Зварич, на дочасні канікули пішли лише учні Класичної гімназії, де захворіли вчителі.

«На Івано-Франківщині станом на 12 жовтня було 58 учнів та 122 працівників, які захворіли на коронавірусну інфекцію. Відтак на самоізоляції перебуває 3 924 учні, 341 працівник та 182 класи. Дистанційне навчання організували у десяти школах», – повідомив заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Євген Фербей.

Враховуючи це, на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС в Івано-Франківську вирішили, що рішення про початок дочасних канікул мають приймати засновники загальноосвітніх шкіл та їх адміністрації на місцях, тобто такі рішення прийматимуть місцеві ради, ОТГ та школи, повідомив «Z» заступник директора департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА Ігор Гаврилюк.

Фото https://suspilne.media

У самому Івано-Франківську школярі відпочиватимуть лише 23 та 26 жовтня у звязку з тим, що в освітніх закладах діятимуть дільниці для голосування на місцевих виборах.

«Хочу наголосити, навчання після 15 жовтня у нашому місті буде у звичній формі. Мова йде про всі заклади, що підпорядковується місту: дошкілля, школи, ВПУ, ПТУ. ..Вчора МОН надіслав рекомендаційний лист про можливість оголошення осінніх канікул з 15 по 30 жовтня. Але ми розпочали навчальний рік не з 1 вересня, а з двотижневих канікул, в тому числі й вичерпавши осінні», – повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *