В Одесі вшанували пам’ять загиблих українських захисників

14 жовтня Україна на державному рівні вшановує своїх захисників. Цього дня біля будівлі Одеської обласної адміністрації відслужили спільний молебень та поклали квіти до майбутнього меморіалу загиблим воїнам АТО та ООС військові, представники влади міста, ветеранських та громадських організацій, небайдужі одесити.
У цей день українці вшановують воїнів, які в різні часи обороняли і продовжують боронити нашу незалежність і територіальну цілісність, усіх захисників України.
Здавна українські козаки вважали Богородицю своєю заступницею, а свято Покрови – найважливішим у своєму календарі. Церква Покрови Богородиці була центральною у великих козацьких поселеннях (Січах). Нерідко саме 14 жовтня козаки проводили свої віче, обираючи нового кошового отамана або старшину. Так за святом 14 жовтня закріпилася ще одна назва – Козацька Покрова, а в суспільному сприйнятті його символами стали військова честь, відвага, доблесть і мужність. Саме тому свідомі українці зберігають та продовжують традиції своїх предків і тепер.
Урочистий захід розпочався хвилиною мовчання, присутні вшанували пам'ять полеглих українських воїнів.
Присутні на заході поклали квіти до місця майбутнього меморіалу загиблим на сході України воїнам.
Віталій 21 рік служив у лавах ЗС. У свій час навчався в Одеському артилерійському училищі. З січня 2015 – по травень 2016 брав участь в антитерористичній операції. Прийшов вшанувати своїх побратимів, з якими відстоював незалежність нашої країни.
Серед захисників України багато жінок. Вони на різних посадах та у різних видах і родах ЗС України також мужньо протистоять російській агресії.
Вже сьомий рік поспіль 14 жовтня відзначають День захисника України, вшановують пам'ять загиблих українських воїнів та вітають військових, правоохоронців, медиків, волонтерів, що присвятили своє життя захисту України.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *