На онлайн-зустрічі Підкомісії семінарійного виховання Патріаршої Комісії у справах духовенства говорили про Синодальну візитацію семінарій УГКЦ

13 жовтня 2020 року, відбулася онлайн-зустріч Підкомісії семінарійного виховання Патріаршої Комісії у справах духовенства, присвячена Положенню про Синодальну візитацію семінарії УГКЦ, питанню початку академічного року семінаристів під час пандемії та голосуванню семінаристів у сучасних реаліях COVID-19.

Учасниками зустрічі були: Владика Богдан Данило, голова Патріаршої Комісії у справах духовенства, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа, отець Ігор Бойко; ректор Івано-Франківської Духовної Семінарії імені Святого Священномученика Йосафата, отець Олексій Данилюк; ректор Дрогобицької Духовної Семінарії блаженних Cвященномучеників Северина, Віталія та Якима, отець Мирон Бендик; ректор Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії, отець Петро Жук; ректор Тернопільської Вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого, отець Іван Римар, Наталія Цюпка, секретар Патріаршої Комісії у справах духовенства.

У рамках засідання Синоду Єпископів УГКЦ у вересні 2020 року розглянули та затвердили Положення про Синодальну візитацію семінарії в УГКЦ, яке було розроблено Патріаршою комісією у справах духовенства. Завданням онлайн-зустрічі Комісії було обговорити можливих кандидатів, які спроможні взяти на себе відповідальність візитаторів семінарій. Пригадуємо, що «візитація покликана насамперед до того, щоб уможливити обмін дарами між семінаріями, сприяти розвиткові та поліпшенню виховного процесу в поодиноких семінаріях, з особливою увагою на сучасні виклики священичого служіння. Візитатори повинні виділити корисний досвід людської, духовної, душпастирської та інтелектуальної формації у семінаріях і запропонувати обмін цими дарами між семінаріями УГКЦ» (п. 4, Положення про Синодальну візитацію семінарії в УГКЦ).

Початок навчального року в семінаріях УГКЦ був доволі особливим, зважаючи на зростаючу хвилю захворювань вірусом COVID-19. Кожна із семінарій, враховуючи постанови Міністерства охорони здоров’я України, прийняла необхідні міри безпеки. Крім того, під час онлайн-зустрічі отці ректори поділилися своїм досвідом подолання різних кризових випадків у час пандемії. Проте обставини, які склалися,  не стали перешкодою для продуктивного академічного навчання у семінаріях УГКЦ в Україні.

Актуальним питанням для семінарій у цей час є місцеві вибори – 2020. Голосування як громадський обов’язок вимагає від семінаристів залишити стіни семінарій у час карантину, що збільшує ризик можливості поодиноких захворювань вірусом серед семінаристів та викладачів. Зважаючи на небезпечну ситуацію, отці ректори проаналізували можливі шляхи вирішення цієї ситуації.

На завершення онлайн-зустрічі ректори також обговорили модель поступового підняття оплати за навчання у семінаріях УГКЦ (починаючи із вересня 2021 року), враховуючи зростання витрат у майбутньому.

Наступну онлайн-зустріч Підкомісії призначили на вівторок, 17 листопада 2020 року.

Повідомила прес-служба Патріаршої Комісії у справах духовенства

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *