“Фортеця Хаджибей” – повнометражний історичний фільм презентували в Одесі

«Фортеця Хаджибей» – пригодницький фільм про любов до рідної землі та щиру дружбу презентували в Одесі саме в День захисника України. Події стрічки відбуваються наприкінці 18-го століття, під час російсько-турецької війни. Над стрічкою працювали кінематографісти з України, Грузії та Туреччини.
У кожному його фільмі – кораблі, любов до моря, а також звитяга, вірність, хоробрість і щирі людські почуття.
Режисер фільму Костянтин Коновалов частину свого життя присвятив морським походам, а ще – працював на єдиному україномовному флотському радіо – радіо «Бриз», яке з 1992 і до 2014 року успішно функціонувало у Севастополі.
Костянтин Коновалов: "Я дуже пишаюся тим, що почав свою творчу діяльність саме з Телерадіоцентру Військово-морських сил України. Там я навчився багато чому. По-перше, козацької наснаги, козацької завзятості і любові до цієї справи. Там у мене виникла велика повага до людей у формі, до захисників нашої країни і це виражається у всіх моїх фільмах, зокрема «фортеця Хаджибей» І в кожному моєму фільмі є корабель.
Ми піднімаємо важливу тему – війну за північне Причорномор’я, яка в нашому кінематографі ніколи ніяк не розкривалася. Це для нас було важливо, тому що ми знімали фільм про Хаджибей, яка власне була турецька фортеця, а османська імперія тоді вже була з дунайськими козаками."
Події відбуваються у XVIII сторіччі у час, коли Росія веде війну проти Османської імперії. Турки, грузини, українці, росіяни змагаються за Північне Причорномор’я.
Задунайські козаки виступали союзниками османів і коли їм до рук потрапляє важлива військова інформація, намагаються передати її до Стамбулу.
Фільм було створено на Одеській кіностудії – легендарній українській кіностудія, якій виповнилося 100 років.
Саме у форматі пригодницького фільму і була знята ця історична кінострічка – повнометражний художній фільм українсько-грузинсько-турецького співробітництва з баталіями, кіньми, морськими пейзажами та чудовими костюмами.
Фільм «Фортеця Хаджибей» уже вийшов у прокат, тож, як кажуть – краще один раз побачити, аніж 100 разів почути, тож будьте уважні – не пропустіть.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *