Глава УГКЦ до Дня відповідальності: «Поважати іншого – означає поважати і усвідомлювати власну гідність»

Євангеліє закликає любити ближнього, як себе самого. Зневажаючи ближнього, ми зневажаємо самих себе і зловживаємо, властиво, руйнуємо власну свободу. Тому Христос каже нам: «Як бажаєте, щоби вам чинили люди, чиніть їм і ви так само». На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час онлайн-марафону до Дня відповідальності Фонду родини Богдана Гаврилишина 19 жовтня 2020 року.

У марафоні взяли участь: Христина Гаврилишин-Батрух, Олександра Матвійчук, Павло Шеремета, Євген Глібовицький, Анжеліка Рудницька, Ірина Іванчик, Руслана Лижичко, Богдан Бенюк та інші. Модерували захід Олена Бекреньова та Роман Коляда.

Предстоятель УГКЦ на початку свого виступу задекларував, що він радо підтримує вставлення Всеукраїнського дня відповідальності.

«Підтримую встановлення цього дня не для того, щоби ми були відповідальними лише один день на рік, але щоби виховували в нашому народі свідомість власної відповідальності як неодмінної умови гідності та свободи людини. Сьогодні ми перебуваємо в тому моменті історії людства, коли безвідповідальність може зруйнувати свободу і на горизонті уже маячать привиди новітніх тоталітаризмів», – пояснив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав розповів, що мав нагоду роздумувати разом із паном Богданом Гаврилишиним про відповідальність.

Як пригадує Глава УГКЦ, пан Богдан був переконаний, що Загальна декларація прав людини, проголошена ООН, сьогодні, фактично, не виконується через кризу розуміння особистої відповідальності сучасної людини за власні вчинки, за особисте покликання в житті, за наше суспільство, за довкілля, у якому живемо. Тому він разом зі своїми учнями почав працювати над Декларацією відповідальностей людини.

«Я б дуже хотів, щоб кожен українець прочитав цю Декларацію відповідальностей, бо вона заслуговує особливої уваги», – підкреслив він. На перше відчуття, як зауважив Предстоятель УГКЦ, ця Декларація багато в дечому перегукується із Декалогом, тобто десятьма Божими заповідями. «Особливо це видно у четвертому пункті: поважай інших. Відповідно до основних засад християнського світогляду, повага до кожної людини, незалежно від раси чи походження, релігії чи переконань, основується на гідності її особи», – пояснив він і наголосив, що дуже важливо звернути увагу, «що ця гідність є вродженою, а не набутою чи наданою людським суспільством чи якоюсь владою».

«Ми, християни, поважаємо гідність кожної людини, як такої, що сотворена на образ Божий і є вінцем Божого творіння. Папа Франциск у своїй останній соціальній енцикліці «Усі браття» стверджує: «Дуже часто ми змушені констатувати, що в сучасному світі права людини не є однаковими для всіх… Коли гідність людини пошанована і її права визнані та гарантовані, тоді розквітає її креативність та особиста ініціатива і людська особистість може реалізувати незліченні власні ініціативи для спільного блага», – підкреслив духовний лідер українців.

«Справді, без відкриття гідності кожної людини і пошани людини годі говорити про зміну суспільства і світу в якому ми живемо», – переконаний Блаженніший Святослав.

Додаток

Декларація відповідальності людини

1. Говори правду

2. Дбай про своє здоров’я

3. Вчися та розвивай таланти

4. Поважай інших

5. Будь вільною людиною

6. Прагни до гармонії

7. Захищай права людей

8. Вирішуй проблеми

9. Поважай батьків та родину

10. Люби та навчай своїх дітей

11. Будуй ефективне суспільство

12. Дбай про довкілля

13. Допомагай своїй країні

14. Турбуйся про наступні покоління

15. Будь толерантним до різноманіття

Джерело: bhfamily.org/deklaratsiya-obovyazkiv-lyudyny/

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *